Fransa, Kudüs’e dair kararını açıkladı - Son dakika haberleri

Fransa, Kudüs’e dair kararını açıkladı - Son dakika haberleri

Son dakika haberler - Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, ABD’den gelen açıklamadan sonra Kudüs’e dair kararını açıkladı, destek vermediklerini söyledi. İşte yaşanan son olaylar…

Son iki gündür Kudüs, dünyada etkisini göstermeye devam ediyor. Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, Küdüs’ü İsrail’in başkenti olarak gördüklerini ilan ettikten sonra tepkiler çığ gibi büyüyor. ABD Devlet Başkanı Donald Trump´ın açıklamalarına tepki gösteren  Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron twitterdan yayınladığı mesajında "Kudüs ile ilgili Fransa Amerika´nın kararını onaylamıyor. Fransa İsrail ve Filistin olarak iki devletli, barış ve güvenlik içinde yaşayan ve iki devletin de başkentinin Kudüs olduğu çözümü destekliyor. Biz sükunet ve diyalog yolunu tercih etmeliyiz."diye kaydetti.

 BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KARTINI FRANSA OYNAYACAK MI?


 Cumhurbaşkanı Macron, konuyla ilgili yayınladığı ikinci mesajında da, "Barışı İsrail ve Filistinliler sağlayacak. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi´nin daimi üyesi Fransa, bu yönde atılacak tüm adımları destekleyecek." ifadelerini kullandı.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS