hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Halkalı - İstanbul Havalimanı Metro hattı durakları! Halkalı - İstanbul Havalimanı Metrosu ne açılacak?

  Halkalı - İstanbul Havalimanı Metro hattı durakları Halkalı - İstanbul Havalimanı Metrosu ne açılacak
  expand

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Halkalı-İstanbul Havalimanı Metro Hattı ile ilgili yaptığı açıklamalar sonrasında durakları ve açılış tarihi merak edildi. Halkalı'dan başlayıp İstanbul Havalimanı'na ulaşan metro hattı 31,5 kilometre uzunluğunda olacak. Saatte 120 kilometre tasarım hızıyla günde 600 bin yolcu seyahat edebilecek. Peki, Halkalı-İstanbul Havalimanı Metrosu ne açılacak? İşte Halkalı-İstanbul Havalimanı Metrosu durakları...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Halkalı-İstanbul Havalimanı Metro Hattı'nın Taşoluk İstasyonu'nda incelemelerde bulunan Bakan Abdulkadir Uraloğlu, hattın açılış tarihiyle ilgili detayı açıkladı. Hattın işletmeye alınması ile; Kağıthane-İstanbul Havalimanı arası seyahat süresi 24 dakika, Göktürk-İstanbul Havalimanı arası 12 dakika, Tekstilkent-İstanbul Havalimanı arası 45 dakika, Arnavutköy- Beşiktaş arası 36 dakika, Başakşehir (Metrokent) - Kağıthane arası 48 dakika, Küçükçekmece - Kemerburgaz arası 50 dakika olacak.

  HALKALI-İSTANBUL HAVALİMANI METROSU NE AÇILACAK?

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “İncelemesini yaptığımız hattımızın 24 km uzunluğundaki İstanbul Havalimanı-Kayaşehir kesimini inşallah 2024 yılı mart ayından önce hizmete açma hedefiyle çalışmalarımızı 7 gün 24 saat esasıyla aralıksız sürdürüyoruz. Projemizin Kayaşehir istasyonuna kadar olan kesimini tamamladığımızda, Başakşehir-Kirazlı Metro Hattı ve Bağcılar-Kirazlı-Başakşehir-Olimpiyatköy Metro hattı ile entegrasyon sağlamış olacağız. Hattın kalan 7,5 kilometrelik kesimi kapsamındaki Olimpiyatköy, Halkalı Stadı ve Halkalı İstasyonlarını da 2024 yılı sonunda açmayı hedefliyoruz” dedi.

  Halkalı - İstanbul Havalimanı Metro hattı durakları Halkalı - İstanbul Havalimanı Metrosu ne açılacakHALKALI-İSTANBUL HAVALİMANI METROSU DURAKLARI

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Halkalı-İstanbul Havalimanı Metrosu ; Taşoluk, Arnavutköy-Hastane, Fenertepe-Üniversite, Kayaşehir, Olimpiyatköy, Halkalı Stadı ve Halkalı istasyonları olmak üzere 8 istasyonu ve 2,5 kilometre bağlantı hattıyla 1 depo sahası bulunmaktadır.

  ENTEGRE OLACAĞI LOKASYONLAR

  Halkalı - İstanbul Havalimanı Metro hattı, mevcut ve yapımı devam eden; Gayrettepe - İstanbul Havalimanı ile Havalimanında, Marmaray ile Halkalı'da, Yenikapı - Hacıosman Metrosu ve inşa edilecek Büyük İstanbul Tüneli ile Gayrettepe'de, Hızlı Tren ile İstanbul Havalimanı'nda, Bakırköy- Kirazlı-Metrokent-Kayaşehir Metrosu ile Kayaşehir'de, Bakırköy-Kirazlı-Olimpiyatköy Metrosu ile Olimpiyatköy'de, Kirazlı-Halkalı Metrosu ile Halkalı'da entegrasyon sağlayacak.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow