iPhone 7 'de beklenilen özellik gelmiyor! İşte detaylar..

A A

09.05.2016 - 17:13 Son Güncelleme:

iPhone 7 ile ilgili daha önce yapılan açıklamalarda cihazda akıllı bağlantının olacağı iddia edilmişti.Apple'ın yaklaşık 4 ay sonra tanıtacağı iPhone 7 hakkında söylentiler gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda Apple Insider tarafından açıklanan gelişmeye göre iPhone 7'de birçok yenilik geleceği söyleniyordu

iPhone 7 'de beklenilen özellik gelmiyor! İşte detaylar..

Apple'ın yaklaşık 4 ay sonra tanıtacağı iPhone 7 hakkında söylentiler gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda Apple Insider tarafından açıklanan gelişmeye göre iPhone 7'de birçok yenilik geleceği söyleniyordu. Bunlardan en çok dikkat çekeni ise şüphesiz Smart Connector yani akıllı bağlantı özelliği idi.

Bildiğimiz üzere ilk kez iPad Pro ile tanıtılan bu akıllı bağlantı sayesinde mobil cihazımızın klavye ile bağlantısını kolay bir şekilde yapıyoruz. Bluetooth bağlantı yerine kullanılan bu akıllı bağlantı, tabletin klavye ile bağlantısını da üst seviyeye çıkarıyor.

Gördüğümüz gibi sızdırılan fotoğraflarda da iPhone 7'de bu bağlantı özelliğinin yer alacağı vurgulanıyordu. Fakat Japon blog sitesi Mac Otakara'nın yazısına göre Apple'ın böyle bir hedefi olmadığı öğrenildi.
Söz konusu yazıya göre Apple, sadece iPhone 7 için değil, yakın zamanda hiçbir telefonu için Smart Connector özelliğini getirmeyi düşünmüyor. Buna karşın 9to5Mac ise iPhone 7'de olmasa bile 7S veya 8'de bu özelliğin geleceğini düşünüyor.
Diğer taraftan akıllı bağlantı özelliğinin gelmeyeceği haberi, çift kamera beklentilerini de suya düşürebilir. Zira hemen üstte yer alan fotoğrafta gördüğümüz üzere Smart Connector'un yanı sıra çift kamera da yer alıyor.
Tabii bunların hepsi şimdilik birer iddiadan ibaret. Bakalım Eylül ayında nasıl bir şey ile karşılaşacağız…

iPhone 7 ile ilgili daha önce yapılan açıklamalarda cihazda akıllı bağlantının olacağı iddia edilmişti.

Eylül ayı içerisinde Apple tarafından tanıtılması beklenen iPhone 7 için son gelen bilgiler cihazda akıllı bağlantının olmayacağı yönünde oldu.

Smart Connector olarak adlandırılan akıllı bağlantının cihazda olacağı yönünde uzun zamandan beri gündemde haberler yer alsa da sızdırılan son bilgilerde bu konuda telefonun akıllı bağlantıyı desteklemeyeceği belirtildi. Bu durum kullanıcılarda büyük hayal kırıklığına yol açtı.

iPhone 7’de Apple tarafından pek çok yenilik yapılması beklenirken bugüne kadar resmen açıklanan hiçbir bilgi bulunmuyor. Özellikle geçtiğimiz günlerde Tim Cook tarafından yapılan resmi açıklamalarda iPhone 7’nin telefon kullanma alışkanlıklarını tamamen değiştireceği ve kullanıcıları bağımlı hale getirecek yeni özellikleriyle piyasaya sunulacağı belirtildikten sonra piyasadaki beklentiler de oldukça yükseldi.

Telefon konusunda iPhone tercihi yapan pek çok kullanıcının şimdiden iPhone 7’yi beklediği bilinirken bu konuda telefonun ne zaman satışa çıkacağı net olarak bilinmiyor.

Apple'ın tarafından son olarak piyasaya sunulan iPhone SE modelinin fiyatında İlerleyen dönemlerde indirime gidileceği tahmin edilirken pek çok markanın 1300 TL’den kampanyalar düzenlemeye başlaması da iPhone 7’nin çok yakın bir tarihte geleceği şeklinde yorumlandı.

Apple genelde Eylül aylarında yaptığı tanıtımlar ile yeni bir cihazı kullanıcılara sunarken iPhone 7’nin Eylül ayını bekleyip bekleyemeyeceği şu an için bilinmiyor. Zira piyasadaki pek çok marka yeni modelleri ile Apple’a karşı üstünlük sağlamış durumda.