Jandarma personel temin başvuruları sürüyor

Jandarma personel temin başvuruları sürüyor

2017 Jandarma personel temin işlemleri devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Jandarma personel temin ilanının yayınlanmasının ardından ilgilenen vatandaşlar başvuru işlemlerini gerçekleştirmeye başladı. 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi açıktan temin yoluyla yapılacak Jandarma personel temin için hangi niteliklerin arandığı yayınlanan ilanda vatandaşlarla paylaşıldı. Kimler başvurabilecek? Başvurular ne zaman bitecek? Tüm bu soruların yanıtı haberimizde...

Jandarma personel temin işlemleri sürüyor. T.C. Personel Başkanlığı tarafından yayınlanan ilan vatandaşlarla paylaşıldı ve başvuru işlemleri 15 Şubat'ta başladı. Jandarma personel temini için başvuru yapacak adaylar başvurularda aranan genel ve özel koşulları öğrenme fırsatı buldu. İşte 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'ye tabi açıktan temin yoluyla yapılacak personel alımına dair detaylar...

Başvurular ne zamana kadar sürecek?

15 Şubat 2017 Çarşamba tarihinde başlayan Jandarma personel alımı başvuru işlemleri 10 Mart 2017 Cuma tarihinde saat 17.00'de sona erecek. Adaylar başvurularını sadece "www.jandarma.tsk.tr" internet adresinden yapabilecek, diğer şekilde yapılacak başvurular ise geçersiz olacaktır. Öte yandan Jandarma personel temini başvurusunda adaylar yalnızca bir ünvan için başvuru yapabilecekler. Yapılan başvuruların sonuçlarına göre başvurusu kabul edilen ve kontenjana giren adayların listesi, sınav günleri ve saatleri 15 Mart 2017 tarihinden sonra yine "www.jandarma.tsk.tr" internet adresinden paylaşılacak.

Başvuru yapmak için tıklayın

Sınavlar ne zaman yapılacak?

Başvurusu kabul edilen adaylar 27 - 31 Mart 2017 tarihleri arasında açıklanan tarih ve saatte Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisinde sınava tabi tutulacaklar. Sınavlar saat 08.30'da başlayacak. Adayların kimlik ve başvuru belgeleri kontrollerinden geçirilecek. Bu nedenle adayların en geç 08.00'de hazır bulunmaları gerekmektedir.

Mülakata katılacakların yanında bulundurması gereken belgeler

  • Diploma veya geçici mezuniyet belgesinin noter onaylı sureti
  • 2 adet nüfus cüzdanı fotokopisi
  • 2016 KPSS sonuç belgesi fotokopisi veya internet çıktısı
  • Son 3 ay içerisinde çekilmiş 12 adet vesikalık fotoğraf
  • Erkek adaylar için askerlik şubelerinden alınmış Askerlik Durum Belgesi
  • Nüfus Müdürlüklerinden alınacak İkametgah Belgesi

Adaylar mülkata katılacaklarında yanında bulunduracakları belgeeri yarım kapak karton dosya içerisinde, diploma fotokopisi en altta olacak şekilde sıralayıp takarak getirecektir. Ayrıca sınava girecek adayların belgeler haricinde yumuşak uçlu kurşun kalem, siyah tükenmez kalem veya dolmakalem ile silgi ve kalemtıraş bulundurmaları gerekmektedir.

Personel temini yapılacak unvanlar

Jandarma personel temini kapsamında; Ağ Güvenlik Cihazları Yapılandırma ve Yönetim Uzmanı, Uygulama ve Veri Tabanı Güvenlik Uzmanı, Sistem ve Yönetim Geliştirme Uzmanı, Sistem ve Alt Yapı Uzmanı, Yazılım Geliştirme Uzmanı, Risk Analiz ve Açıklık Tespit Uzmanı, Saldırı Tespit ve Önleme Uzmanı, Jemus Donanım Geliştirme İnceleme ve Takip Uzmanı, Jemus Yazılım Geliştirme Takip ve Denetim Uzmanı, Elektronik Haberleşme ve Güvenlik Uzmanı ünvanlarına personel temini yapılacaktır.

Kılavuzu incelemek için tıklayın

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS