Kalkınma Bakanlığı uzman yardımcılığı başvuru tarihleri ne zaman?

  1. Ajanda
Kalkınma Bakanlığı uzman yardımcılığı başvuru tarihleri ne zaman?
Kalkınma Bakanlığı uzman yardımcılığı başvuru tarihleri ne zaman?

Kalkınma Bakanlığı uzman yardımcılığı başvuru tarihleri belirlendi. Kadroya alınacak 13 adet personel için yayımlanan ilanda başvuruların 22 Ocak 2018 Pazartesi günü başlayacağı belirtildi. Adaylar başvuruların ardından 25 Şubat 2018'de yapılacak sınavı beklemeye başlayacaklar.

Personel alımları 2018 yılında sürecek. Kalkınma Bakanlığı Planlama Uzman Yardımcısı alımı sınavı yapacağını duyurdu. Hem kurumun hem de Devlet Personel Başkanlığı'nın internet sitesinden yayımlanan duyuruda 13 adet kadro için 8. ve 9. derecelerine atanacak personel alınacağı belirtildi.

Başvuru şartları açıklandı

Planlama Uzman Yardımcılığı Sınavına katılacak adaylarda aranan şartlar duyuruda açıklandı. İşte sınava katılma şartları:

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen Devlet memuru olma şartlarını haiz olması,

b) En az 4 yıllık lisans eğitimi veren yükseköğretim kurumlarının veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının Bakanlıkça belirlenen ve sınav duyurusunda ilan edilen bölümlerinden mezun olması,

c) Giriş sınavının yazılı kısmının yapılacağı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle otuz beş (35) yaşını doldurmamış olması (01/01/1983 ve daha sonra doğmuş olmak),

ç) İngilizce, Almanca, Fransızca dillerinden en az biri için sınav tarihinden önceki beş yıl içinde yapılmış Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) en az yetmiş (70) puan almış olması gerekmektedir.

d) T.C. Yüksek Öğretim Kurulu Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 21,27 ve 28 Mayıs 2017 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarına katılmış olup, bölümler itibarıyla aşağıda belirtilen puan türlerinden;


 

yapılacak olan yazılı sınava girmeye hak kazanacaktır. Ancak son sıradaki adayla, aynı puanı almış adaylar da yazılı sınava katılmaya hak kazanacaktır. Sınava katılmaya hak kazandığı tespit edilen adayların listesi 12/02/2018 tarihinden itibaren 'www.kalkinma.gov.tr' internet adresinden yayınlanacaktır.

Adaylardan istenen belgeler belli oldu

Sınava girecek adayların 'www.kalkinma.gov.tr' internet adresindeki Planlama Uzman Yardımcılığı Sınav Başvurusu bağlatısından istenen bilgileri buraya girilmesi gerekmektedir. Ayrıca adayların; mezuniyet diplomasını ya da geçici mezuniyet belgesini, KPSS sonuç belgesinin ve YDS sonuç belgesinin aslı veya bilgisayar çıktısını, kendi el yazısı ile hazırlanan özgeçmişini, 1 adet yeni çekilmiş 4,5x6 ebadında vesikalık fotoğrafını tarayarak siteme yüklemeleri ve 22 Ocak 2018 tarihinden 5 Şubat 2018 günü saat 18.00'e kadar başvurularını tamamlamaları gerekiyor.

Yazılı sınav tarihi ne zaman?

Kalkınma Bakanlığı Planlama Uzman Yardımcısı alım sınavı 25 Şubat 2018 tarihinde saat 10.00'da Ankara'da yapılacak. Adayların sınava girecekleri adresler ise 19 Şubat 2018 tarihinden itibaren Kalkınma Bakanlığı internet adresinden ve binasının girişine asılacak ilan ile duyurulacaktır.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Description $}
{$ item.Title $}
{$ item.Description $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS