KGM personel alımı başvuruları bugün sona eriyor

KGM personel alımı başvuruları bugün sona eriyor

KGM personel alımı başvuruları yapacaklar dikkat; bugün başvuru işlemleri sona eriyor. 10 Temmuz'da başlayan başvuru işlemlerinin ardından adaylar KPSS-2018/6 kılavuzundan faydalanarak işlemlerini tamamladı. ÖSYM AİS'ten gerçekleştirilen başvuruların ücretleri de yine ÖSYM üzerinden ödenebiliyor.

Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) personel alımı başvuruları sürüyor. Yapılacak alımı değerlendirmek isteyen vatandaşlar KPSS-2018/6 kılavuzundan yararlanarak tercih işlemlerini Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM)'nin internet sitesinden yapabilecekler. 10 Temmuz'da başlayan başvuru işlemleri 16 Temmuz 2018 tarihine kadar devam edecek. Kılavuzda yer alan bilgiye göre belirtilen süre uzatılmayacak. Bu nedenle adayların belirtilen tarihleri doğru kullanması gerekiyor.


Başvuru işlemleri nereden yapılacak?


10-16 Temmuz 2018 tarihleri arasında sürecek başvuru işlemleri ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi'nden (AİS) yapılacak. İşlemler 16 Temmuz 2018 Pazartesi günü saat 23.59'da sona erecek. Adaylar ÖSYM AİS'e T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile girebilecek, burada açıklamalar doğrultusunda hareket ederek işlemlerini gerçekleştirebilecekler.


KGM personel alımı başvurusu için tıklayın


Doğruluğundan emin olduğunuz zaman yaptığınız işlemi ekrandaki uyarılara göre sonlandırınız. Tercihlerinizin ÖSYM’ye ulaştığından emin olmanız için ekranda “Tercihleriniz ……….. tarihinde ÖSYM’ye bildirilmiştir.” ifadesini görmeniz gerekir. Bu aşamada “Yazdır” alanına tıklayarak bir çıktı alınız ve bu çıktıyı saklayınız. Bu işlemi tamamladıktan sonra https://ais.osym.gov.tr internet adresinden tercih bilgilerinizi kontrol ediniz. Mezun olduğunuz program, tercih etmiş olduğunuz sözleşmeli personel pozisyon için aranan öğrenim koşulu ile uyumlu değil ise yapmış olduğunuz tercih sistem tarafından kaydedilmeyeceğinden bir sonraki tercihinizi yazmanız sistem tarafından engellenecektir. Tercihlerinizi yazarken bu durumu göz önünde bulundurunuz.


Ödemeler nereden yapılacak?


Adaylar tercih işlemlerini yaptıktan sonra belirlenen bankalardan ya da ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan e-İşlemler'ed yer alan "Ödemeler" alanından kredi kartı yahut banka kartı ile yerleştirme ücretini yatırabilecekler. Belirlenen yerleştirme ücreti ise 15 Türk Lirası'dır. Adayların ödeme işlemleri için belirlenen son tarih 17 Temmuz 2018 mesai bitimidir.


Sonuçları ÖSYM duyuracak


Yerleştirme sonuçları yine ÖSYM'nin internet sitesinden yayımlanacaktır. Yerleştirme sonuçları ile ilgili olarak adaylara ve kurumlara postayla herhangi bir belge gönderilmeyecektir. Yerleşme bilgileri ÖSYM tarafından Karayolları Genel Müdürlüğüne elektronik ortamda verilecektir. Sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleşen adaylar hizmet sözleşmelerinin hazırlanması için hangi evrakın gerekli olduğunu ve bu evrakın hangi tarihe kadar nereye teslim edilmesi gerektiğini Karayolları Genel Müdürlüğünün internet sitesinden (http://www.kgm.gov.tr) öğreneceklerdir.


Sözleşmeli personel pozisyonlarına atanma


ÖSYM tarafından yerleştirilen adaylar, yerleştirildikleri sözleşmeli personel pozisyonlarına Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından hizmet sözleşmesi hazırlanmak suretiyle doğrudan atanacaklardır. Yerleştirildikleri halde atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan veya gerekli belgeleri süresi içinde yerleştirildiği kuruma teslim etmeyen adayların atamaları yapılmayacaktır.


Kılavuzu incelemek için tıklayın

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS