İlker Kaleli kimdir? Öğretmen dizisinin Akif'i İlker Kaleli kaç yaşında?

İlker Kaleli kimdir? Öğretmen dizisinin Akif'i İlker Kaleli kaç yaşında?

İlker Kaleli Öğretmen dizisi oyuncu kadrosu içerisine Akif öğretmen karakteri ile dahil oldu. Fragmanı ile ses getiren projede ana karaktere hayata verecek olan Kaleli’nin canlandıracağı karakter merak uyandırdı. Peki, Öğretmen’in Akif’i İlker Kaleli kimdir, kaç yaşında?

Öğretmen dizisi 4 Mart’ta yayın hayatına başlarken dizinin başrol oyuncusu İlker Kaleli’nin kariyeri projenin takipçileri tarafından merak konusu oldu. İşte Öğretmen’in Akif’i İlker Kaleli’nin hayatı ve kariyeri ile ilgili bilgiler…


İLKER KALELİ KİMDİR?


11 Mayıs 1984 doğumlu olan İlker Kaleli İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat Yönetimi mezunudur. London Academy of Music and Dramatic Art (LAMDA) oyunculuk okulunda oyunculuk eğitimi almıştır. Eğitim gördüğü süreçte ayrıca Şahika Tekand'a ait Stüdyo Oyuncuları topluluğunda oyunculuk dersleri almıştır.


Sırasıyla Son, Kayıp Şehir ve Kayıp isimli dizilerde oynadı. 2014 yılında ise Silsile adlı filmde yer aldı. 2015 yılından 2017 yılına kadar Poyraz Karayel dizisinde Poyraz Karayel karakterini canlandırdı. Şu sıralar Öğretmen dizisinin başrol karakteri Akif’i canlandırmaktadır.


ROL ALDIĞI FİLM VE DİZİLER  • 2012-Son

  • 2013-Kayıp

  • 2014-Silsile

  • 2015-Poyraz Karayel

  • 2020-Öğretmen

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS