SSK - SGK T.C kimlik no ile Prim sorgulama ve hizmet dökümü alma - tıkla

SSK - SGK T.C kimlik no ile Prim sorgulama ve hizmet dökümü alma - tıkla

SSK - SGK T.C kimlik no ile Prim sorgulama ve hizmet dökümü alma - tıkla

.SSK ve SGK Prim sorgulama işlemleri hizmet dökümü alma 4a - 4b sigorta işlemlerinizi çok kolay sorgulayabilirsiniz. TC kimlik no ile SSK prim gün sayısı ve SGK hizmet dökümünüzü alabilirsiniz. SSK - SGK 4A,4B,4C Bağ Kur işlemleri için detayları inceleyiniz.SSK - SGK Prim sorgulama ve hizmet dökümü almak için haberimizde ki linke tıklamanız yeterlidir. SSK - SGK Prim sorgulama işlermleri için haberimizdeki linke tıklayınız..E devlet sistemine giriş yapmak için haberimizdeki detaylardan yararlanabilirsiniz.

SSK sorgulaması yapmak isteyen vatandaşlar buradaki bilgilerden yararlanabilirler. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) SSK prim gün ve borç sorgulamasını online olarak dakikalar içerisinde yapabilirsiniz. SSK sorgulamalarınızı TC kimlik no ile e-devlet sistemine giriş yaparak öğrenebilirsiniz. İşte SSK sorgulama işlemleri ve detaylı bilgiler.

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun internet üzerinden bir çok hizmeti bulunmaktadır. Bu internet uygulamaları sayesinde vatandaşlar Sosyal Güvenlik Kurumu’na gitmelerine gerek kalmadan internet üzerinden işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. İnternet ve teknolojinin gelişmesinden sonra artık bir çok işlemi internet üzerinden gerçekleştirebilir duruma geldik. Bir çok sorgulama işlemini internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. SSK ve SGK sorgulama işlemleri de bu sorgulama işlemlerinden birisidir. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun hizmet alanı çok fazla olduğu için çoğu kişiye hizmet vermektedir. Ülkemizde yaşayan ve sosyal güvencesini sağlamak isteyen her vatandaş Sosyal Güvenlik Kurumu’na başvurmalıdır. T.C. kimlik no ile SGK hizmet dökümü alarak SSK prim gün sayısını öğrenin.

SSK sorgulayarak SGK hizmet dökümünü almak için haberimizi inceleyebilirsiniz. Vatandaşlar artık e-Devlet üzerinden rahatlıkla SSK sorgulayabiliyor ve gerektiğinde ise SGK hizmet dökümü alabiliyor. Sizler de T.C. kimlik numaranızla SSK sorgulamak ve SGK hizmet dökümü almak için haberimizi inceleyebilirsiniz.

SSK sorgulama, SGK hizmet dökümü alma – T.C. kimlik numarası ile sorgula

SSK sorgulama Tc no ile yapmak için tıkla

SGK işe giriş tarihi sorgulama için tıkla

SGK prim borcu öğrenmek için tıklayınız

SGK hizmet dökümü almak için tıklayınız

SSK Sorgulamaları Nelerdir?

4A, 4B ve 4C olarak üç grupta ele alınan sigorta sahipleri, E-Devlet üzerinden sigorta türüne göre istediği sorgulamayı yapabilmektedir. E-Devlet üzerinden ücretsiz bir şekilde sunulan bu hizmetten E-Devlet üyeliği olan herkes yararlanabilmektedir.

SSK Sigorta Sorgulama hakkında bilgiler

SSK sigorta sorgulama işlemi hem E-Devlet üzerinden hem de E-SGM üzerinden yapılmaktadır. E-Devlet üzerinden yapacağınız işlemler için E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi PTT şubelerinden 2 TL ücret karşılığında alabilirsiniz.

E-Devlet üzerinden; E-devlet üzerinden sigorta sorgulama işlemi için ilk olarak yazının sonunda verdiğimiz ilgili linke tıklayınız. Açılan sayfada sizden kimlik doğrulama işlemi yapmanız istenecektir. Kimlik doğrulama işleminizi TC kimlik numaranız ve şifreniz ile yaptıktan sonra sorgula butonuna tıklayarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

E-SGM üzerinden; Bu sistemde sizden şifre yerine TC kimlik numaranız, cilt numaranı, doğum iliniz gibi kimlik bilgileriniz istenecektir. Kimlik bilgilerinizi girdikten sonra açılan sayfadan SSK sigorta sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Tüm bu işlemleri gerçekleştirebilmeniz için bir e-Devlet şifrenizin bulunması gerekmektedir. e-Devlet şifreniz bulunmuyor ise bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Sosyal Güvenlik Kurumu ( SGK ) çalışanların her türlü hizmet ve bilgi sorgulamalarının online olarak gerçekleştirmelerini sağlayan bir sistem oluşturmuştur. Bilindiği üzere tüm Sosyal Güvenlik Kurumları tek çatı altında birleştirilerek SGK adını almıştır. İşçi, memur ve diğer pozisyonlarda çalışan her türlü meslek icraatçısı da çalışan olarak değerlendirilmektedir. Özel sektör veya kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan vatandaşlarımız SGK tarafından sunulan her türlü hizmetten etkin bir biçimde yararlanabilmektedir. Bu anlamda Türkiye gov tr üzerinden sunulan ve tüm çalışanların rutin olarak gerçekleştirdikleri sorgulamalar ile çalışanların sorgulama yapmalarına imkan sunulmaktadır.

Bu sorgulama içerikleri arasında ne zaman emekli olurum , sgk hizmet dükümü bilgisi, bağkur borç sorgulaması, işe giriş bildirgesi, provizyon sorgulama gibi birçok sorgulama hizmeti bulunmaktadır. Bu hizmetlerin asıl amacı internet üzerinden kolaylıkla bilgi alabilmektir. Özel sektörde faaliyet gösteren herhangi bir kurumda çalışan vatandaşlarımız SGK prim sorgulama ve prim gün sayısını öğrenme gibi işlemlerini sürekli kontrol ederler. Burada asıl amaç primlerin düzenli bir biçimde yatırılıp yatırılmadığını öğrenmektir. Bunun yanında emeklilik sorgulama işlemleri de toplam prim gün sayısını öğrenme , emeklilik yaşı öğrenme ve ne kadar prim yatarsa emekli olabilirim sorularına cevap arama için yapılan sorgulamalardır.

Dijital ortam üzerinden SGK sorgulama işlemlerinizi dilerseniz e-Devlet sistemi üzerinden de güvenli şekilde yapabilirsiniz. Ancak e-Devlet sisteminde diğer tüm işlemlerde olduğu gibi bu sigorta sorgulama işleminde de sisteme giriş yapılması gerekiyor ki bu sistemde güvenlik önlemleri farklı giriş yöntemleri ile sağlanıyor. Yani sigorta mükelleflerinin Sosyal Güvenlik Kurumu'nun e-Devlet sistemi üzerinde yer alan bu hizmetinden yararlanabilmeleri için öncelikli olarak ' e-Devlet şifresi ile giriş', 'mobil imza ile giriş', 'elektronik imza ile giriş' veya 'T.C. kimlik kartı ile giriş' giriş yöntemlerinden birisini kullanarak e-Devlet sistemine giriş yapmaları gerekiyor.