Vakıfbank'ın yeni Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih kimdir?

A A

28.05.2019 - 14:57 Son Güncelleme:

Vakıfbank’ın yeni Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih olarak açıklandı. Yapılan görev değişikliğinin ardından Üstünsalih’in kariyeri merak konusu oldu. Peki, Abdi Serdar Üstünsalih kimdir, kaç yaşında ve nereli?

Vakıfbank'ın yeni Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih kimdir?

Abdi Serdar Üstünsalih 1991 yılında uzman olarak VakıfBank’ta iş hayatına başlamıştır. Aynı Bankada çeşitli şube ve birimlerde müdürlük yaptıktan sonra Bilgi İşlem, Bireysel Bankacılık, Bankacılık Operasyonları, Temel Bankacılık Uygulama Geliştirme birimlerinde başkanlık görevini yürütmüştür.

Halen Güneş Sigorta A.Ş. ve Vakıf Enerji A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği, VakıfBank Personeli Özel Sosyal Güvenlik Hizmetleri Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği ve Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. Memur ve Hizmetlileri Emekli ve Sağlık Yardım Sandığı Vakfı Denetçiliği görevlerini sürdüren Üstünsalih, 5 Temmuz 2018 tarihinde Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonuna atanmıştır. VakıfBank’ın 27 Mayıs 2019 tarihinde gerçekleştirilen 65. Olağan Genel Kurul Toplantısında Yönetim Kurulu üyeliğine ve aynı gün yapılan Yönetim Kurulu Toplantısında Genel Müdürlük pozisyonuna seçilmiştir.

Evli ve iki çocuk babası olan Abdi Serdar Üstünsalih, birçok vakıf ve dernekte de görev yapmıştır.