Altın fiyatları ne kadar? 23 Aralık çeyrek altın fiyatı bugün alış kaç lira? | Güncel fiyat listesi

Altın fiyatları ne kadar? 23 Aralık çeyrek altın fiyatı bugün alış kaç lira? | Güncel fiyat listesi

Öğleden sonra altın güncel fiyatları Kapalı Çarşı’da 23 Aralık’ta ne kadar? Çeyrek altın -anlık- fiyatı bugün kaç lira? Cumartesi günü altın oranlarında hafif bir yükseliş gözlemlendi. Gram altın 156.11 TL’den satılırken, genel olarak Kapalı Çarşı’da altın piyasası ne kadardan işlem görüyor?

Öğleden sonra güncel altın fiyatları, 23 Aralık 2017 Cumartesi günü hafif bir yükseliş içerisinde. Geçen hafta oranlarda düşme gözlemlendi. Çeyrek altın fiyatı bugün 257.97 liradan işlem görüyor. Gram altın, Cumhuriyet altını, yarım altın, tam altın, 24 ayar bilezik, 14 ayar altın, 18 ayar altın ne kadar sorusunun cevabı haber içeriğimizde…

ALTIN KAPALI ÇARŞI GÜNCEL FİYATLARI NE KADAR?

23 Aralık Cumartesi günü, Kapalı Çarşı’da gram altın, alış 154.788 lira, satış 156.11 liradan işlem görüyor.

Çeyrek altın, alış 252.81 TL’den işlem görürken, satış 257.97 lira.

Cumhuriyet altını, alış 1040.54 liradan alınıyor, satış fiyatı ise 1051.05 TL.

Tam altın 23 Aralık’ta alış 1021.57 TL, satış ise 1031.89 liradan işlem gerçekleşiyor.

Yarım altın, alış 505.62 TL, satış 515.94 TL

22 ayar bilezik, alış 141.57 TL, satış 143 lira.

14 ayar altın, alış 90.41 TL, satış 91.32 lira.

18 ayar altın, alış 115.91 TL, satış 117.08 lira.

ALTIN PİYASASINDA FİYAT DALGALANMALARINA NEDEN OLMAKTADIR?

Altın, tüm dünyada yatırım değeri ve mücevher yapımında kullanılmak üzere tanınmaktadır. Küresel bir piyasa olarak, altın piyasası çeşitli faktörlerden etkilenebilir. Canlı altın piyasasının en önemli potansiyel sürücülerinden bazıları şunları içerir:

·         Faiz oranları

·         Para politikası

·         Jeopolitik

·         Riskten kaçınma / iştah

·         Döviz piyasaları

·         Enflasyon

·         Yatırım talebi

·         Takı talebi

·         Sermaye piyasası

Altın genellikle ABD Doları cinsindendir ve doların değeri canlı altın üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir. Dolar güçlenirken altın potansiyel olarak yabancı yatırımcılar için nispeten daha pahalı hale getirebilir ve bu da süreci fiyat indirir. Öte yandan, dolar zayıflamaya devam ederse, altın değişimlerinde sürece yönlendiren yabancı yatırımcılar için altını nispeten daha pahalı hale getirebilir. ABD Doları Endeksindeki değişimler, günlük olarak canlı altında değişiklikler için büyük bir katalizör.

Altın, yükselen veya düşen altın takı talebi tarafından da etkilenebilir. Örneğin Hindistan, büyük bir altın takı pazarına ev sahipliği yapıyor. Böyle mücevher talebi güçlü olduğunda, altın da muhtemelen artabilir. Ancak takı talebi yumuşak ise, muhtemelen zayıf altına yansıyabilir.

Faiz oranları altında birincil sürücüsüdür . Kâr payı veya faiz ödemesi yapılmadığı için, daha yüksek faiz oranları, altının tutulması için nispeten daha pahalı olmasını sağlayabilir. Bununla birlikte, daha düşük faiz oranları, altın üzerinde potansiyel olarak olumlu bir etkiye sahip olabilir. Bunun nedeni, daha düşük fiyatların, altın tutmanın potansiyel fırsat maliyetini azaltması ve bu nedenle muhtemelen yatırımcılara daha cazip hale getirebilmesidir.  

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS