SON DAKİKA CANLI YAYIN

türkiye haberleri

Ehliyet sınav sonuçları 2021 MEB e sınav sonuç sorgulama sayfasında

10.08.2021 - 10:42 | Son Güncelleme:

Ehliyet sınav sonuçları MEB tarafından ilan ediliyor. Ehliyet almak isteyen adaylar e sınav ile kayıtlı oldukları merkezlerde sınava tabi tutuluyor. Peki, MEB e sınav sonuç sorgulama nasıl yapılır? İşte 2021 ehliyet sınav sonuçları sorgulama sayfası…

Belirli aralıklarla gerçekleştirilen ehliyet sınavları artık genellikle e sınav olarak yapılıyor. Adaylar kendilerine belirtilen merkezlere giderek adlarına oturum açılmış olan bilgisayara geçiyor. Burada kimlik kontrolleri yapıldıktan sonra kişiler bilgisayar üzerinden şıkları işaretliyorlar.


Sınavda tamamlandıktan sonra bilgisayar üzerinden “sınavı bitir” diyen kişinin sınavı sona ermiş oluyor. Dileyen aday sınavın hemen sonrasında e-sınav olduğu için sonuçları sorgulayabiliyor. Peki, sorgulama hangi adresten yapılıyor?


EHLİYET SINAV SONUÇLARI 2021 MEB E SINAV SONUÇ SORGULAMA SAYFASINDA


Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen ehliyet sınavlarının sonuçları e sınav sonuç sorgulama sayfası olan “esinav.meb.gov.tr” adresinden ilan ediliyor.


Sınava katılan aday TC kimlik numarasını ve güvenlik kodunu yazdıktan sonra sonuç bilgisine ulaşabiliyor. 70 ve üzeri alan adaylar başarılı olarak kabul ediliyor. Yani 50 soru içerisinden 35 tanesini doğru yapanlar sınavı geçmiş oluyorlar. 35 doğrunun altında olanlar ise bir kez daha sınava girmek durumunda kalıyorlar.


SONUÇ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ...

öne çıkan haberler

İlgili Haberler

Uzman öğretmen maaş farkı hesaplama 2023! Uzman öğretmen maaşı ne kadar olacak?

Haberler... 15 tatil ne zaman? Yarıyıl tatili hangi tarihte? MEB sömestr tatili 2022-2023

Uzman ve başöğretmenlik sonucu sorgulama MEBBİS, e-Devlet!