Bayramda hava nasıl olacak?

Ramazan Bayramı'na sayılı günler kaldı... Bayramı fırsat bilen tatilciler Akdeniz ve Ege sahillerine akın ederken akıllardaki en büyük soru 'Bayramda hava nasıl olacak?' Güneş yüzünü gösterecek mi, yoksa büyükşehirler yağışlara mı teslim olacak? İşte detaylar…Ramazan Bayramı 25 Haziran Pazar günü başlayacak. 3 günlük bayram süresi Arife Günü ile birlikte 4 güne çıkacak. Büyükşehirlerden Akdeniz ve Ege'ye göç dalgası beklenirken, herkesin aklındaki en büyük soru işaretlerinden biri bayramda havanın nasıl olacağı. İşte büyük kentlerde beklenen hava sıcaklıkları....
Ankara

Başkent Ankara'da bayram tatilinde sıcaklıklar 30 derecelerde seyrediyor. Arife Günü 31 derece olacak sıcaklık bayramda üç gün boyunca da benzer ölçüde devam edecek. Yağış beklenmiyor, gökyüzü açık.

İstanbul

İstanbullular bayramı açık bir gökyüzü ile geçirecek. İstanbul'da bayram boyunca ortalama sıcaklıkların 30 derece olması bekleniyor.
Arife Günü sıcaklık 31 Ramazan Bayramı’nın ilk günü ise 32 derece olacak. Bayramın ikinci ve üçüncü gününde değişiklik yok.

İzmir

İzmir’de bayram süresince hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Arife Günü sıcaklığın 37 derece olması beklenirken, bayramın ilk günü sıcaklıkların 38 dereceyi bulması bekleniyor. Üçüncü ve dördüncü günde de kavurucu sıcaklar İzmirlileri bekliyor.

Antalya

Batı ve iç bölgelerin soğuklarından kaçıp kendini sahillere atmak isteyenlerin ilk tercihi olan Antalya’da bayram tatilcilerin yüzünü güldürecek haberler var. Antalya’da hava sıcaklığı bayram süresince 35 derece üzerinde seyredecek. Arife Günü 36 derece ölçülecek sıcaklık bayramın ilk gününde 37 derece olacak. İkinci ve üçüncü gün de hava sıcaklığı 35 derece seviyelerinde olacak.

Adana

Türkiye’yi etkisi altına alacak sıcak hava etkisini Adana’da gösterecek. Arife Günü sıcaklığın 36 derece ölçüleceği kentte bayram süresince termometreler 37 dereceyi gösterecek.

Bodrum- Muğla

Tatilcilerin akın edeceği noktalardan biri de kuşkusuz Bodrum. Bodrum'da bayram boyunca hava sıcaklıkları 31-32 derece seviyelerinde olacak.

Bursa
Bursa’da da tıpkı diğer illerde olduğu gibi açık bir gökyüzü ve sıcak bir havada bayramı geçirecek. Arife Günü ve bayram süresince hava sıcaklıkları 33-34 derecelerde…
Samsun

Bayramı yer yer yağışla karşılayacak illerden biri de Samsun. Bayramın ilk günü yer yer yağışların görüleceği kentte hava sıcaklıkları 26-27 derece civarlarında seyredecek. Bayramın ikinci ve üçüncü günü ise yağışlar yerini güneşe bırakacak.

Trabzon
Trabzon haftayı yağışla geçirecek. Ancak Arife Günü ile birlikte hava sıcaklıkları 25 derece seviyesine gelecek ve gökyüzü açılacak. Bayram süresince Trabzon’da yağış beklenmiyor.
Diyarbakır

Bayramı en sıcak geçirecek illerin başında Diyarbakır geliyor. Basra Körfezi’nden gelen sıcak hava akımı nedeniyle Türkiye genelindeki serin ve yağışlı havadan etkilenmeyen Diyarbakır bayramda da aşırı sıcaklara teslim olacak. Arife Günü 37 derece sıcaklığın ölçüleceği kentte bayram süresince 40 derecelik sıcaklıklar görülecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS