NASA Dünya'yı tehlikeye atan bir hata mı yaptı?

  1. Bilim-Teknoloji
  2. Bilim
NASA Dünya'yı tehlikeye atan bir hata mı yaptı?

NASA'nın 40 yıl önce yaptığı bir hatanın gezegenimiz Dünya'nın uzaylılar tarafından işgal edilmesi ve yok edilmesine neden olabileceği iddia ediliyor.NASA için Pioneer 10 ve 11 ile Voyager 1 ve Voyager 2 mekiklerinde bulunsun diye Dünya'nın konumunu gösteren haritalar hazırlayan Amerikalı astronom ve "uzaylı avcısı" Frank Drake büyük bir hata yaptıklarını düşünüyor.
Adı geçen 4 mekik de an itibariyle Güneş Sistemi'ni terketmiş durumda ve derin uzayda sürükleniyor.
Dünyanın pozisyonunu gösteren haritaları barındıran bu mekiklerin "olası uzaylılar" tarafından bulunması halinde neler olabileceğinden endişe eden Drake, NASA'nın büyük bir hata yapmış olabileceğini düşünüyor.
Pioneer'ın içine yerleştirilen plakalarda bir adamla bir kadının yanında, uzaktaki pulsar yıldızlara göre Dünya’nın konumunu gösteren genel bir harita yer alıyordu. Bu yıldızlar uzun süredir var olan, parlak yıldızla olduğu için günümüzden milyonlarca yıl sonrasında da "uzaylılar" tarafından bulunma ihtimali var.
National Geographic'e konuşan Drake, "Günümüzde insanlar uzaylılar konusunda iyimser. Hepsinin E.T. gibi arkadaş canlısı olabileceğini sanıyor. Hiç kimsenin aklına uzaylıların tehlikeli şeyler yapabileceği de gelmiyor" dedi.

NASA'nın Dünya'nın konumunu gösteren haritaları mekiklere yerleştirmesinin aptalca ve tehlike olduğunu savunan Drake, agresif uzaylıların bu bilgileri ele geçirerek Dünya'yı işgal edebileceklerinden korkuyor.
Birçok bilim insanı da olası uzaylılarla bağlantıya geçmenin kötü bir fikir olacağı düşüncesinde.
Stephen Hawking de onlardan biri. Hawking geçtiğimiz günlerde "Uzaylılarla karşılaşmak, Kolomb ile Kızılderililerin karşılaşması gibi olabilir" demişti.
CIA yıllardır gizlenen UFO belgelerini açıkladı
ABD merkezi istihbarat dairesi CIA, UFO ve uzaylılarla ilgili gizliliği kaldırılmış çok sayıda belgeyi paylaşıma açtı. Belgeler, CIA'in 1978 yılında UFO ve uzaylılarla ilgili yaptığı araştırmadaki binlerce belgeyi kapsıyor. CIA, belgelerin bir bölümünü ünlü "X-Files" dizisine gönderme yaparak öne çıkardı.
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS