Ücretsiz internet artık her yerde

Ücretsiz internet artık her yerde

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin, ücretsiz internet hizmeti, toplam 163 lokasyonda uygulanıyor. Günlük yaklaşık 2 bin 500 yerli, 100 yabancı kullanıcı ücretsiz hizmeti kullanabilmek için kayıt oluyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin "ibbWiFi” adıyla bağlanılan ücretsiz internet hizmeti meydan, cadde, park-bahçe, sosyal, spor ve kültür tesisleri gibi bir çok kamu alanında 2014 yılının Nisan ayından beri faaliyette.


En çok Kadıköy,Taksim, Eminönü ve Sultanbeyli’den olmak üzere günlük ortalama 15 bin kullanıcı sisteme bağlandığını söyledi İBB Bilgi İşlem Daire Başkanı Tok,  bugüne kadar toplam 600 bin kişi sisteme kaydolduğu "ibbWiFi” artık İETT otobüslerinde ve 234 metrobüste de hizmet verdiğini duyurdu.


Metrobüste de internet keyfi


“ibbWiFi” kapsamında şu anda 234 metrobüsün bulunduğunu ve bu sayının 400’e ulaştırılması için çalışıldığını belirten Tok, “Hedefimiz ücretsiz internet hizmetini daha da yaygınlaştırmak." Dedi.


Ücretsiz internet hizmetinden yararlanabilmek için her kullanıcının akıllı telefon, tablet bilgisayar veya dizüstü bilgisayar ile ücretsiz internet noktalarından "ibbWiFi" kablosuz ağına bağlanması yeterli.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS