45 yıldır dayak yediği kocasını öldüren kadına af

45 yıldır dayak yediği kocasını öldüren kadına af

Fransa'da kadına şiddet vakalarında örnek teşkil edebilecek bir karar geldi. Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, kendisine ve kızlarına fiziksel ve cinsel şiddet uyguladığı için 47 yıllık eşini öldüren ve 10 yıl hapis cezası alan kadını affetti. Hollande, anayasanın kendisine tanıdığı af yetkisini ilk kez, Fransız kadınlarını ayaklandıran olay için kullandı.

2012 senesinde kocasını sırtından 3 kurşun ile öldüren ve 10 sene hapis cezasına çarptırılan Jacqueline Sauvage, François Hollande tarafından affedildi.


45 senedir kendisine şiddet kullanan kocasını 2012 senesinde öldüren Jacqueline Sauvage, tüm Fransa'da bir empati rüzgarı esmesine sebep olmuştu. Tüm hukuk davası boyunca kendine destek olmak için kurulan ve binlerce üyesi olan derneğin yardımını alan Jacqueline Sauvage, aralık 2015 tarihinde 10 sene ağırlaştırılmış hapis cezasına çarptırılmıştı. Hemen hergün Fransa'nın çeşitli yerlerinde François Hollande'ın Jacqueline Sauvage'ı affetmesi için gösteriler düzenleyen destek komitesi nihayet bugün istediğini elde etti ve Elysee sarayı Jacqueline Sauvage'ı affettiğini açıkladı.

Fransa'da her 3 günde bir kadın koca şiddeti yüzünden hayatını kaybediyor.


 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS