hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  ABD Dışişleri Bakanı Blinken'den Filistin devleti açıklaması: Acil bir zorunluluk

  ABD Dışişleri Bakanı Blinkenden Filistin devleti açıklaması: Acil bir zorunluluk
  expand
  KAYNAKİHA

  ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Almanya’da düzenlenen 60. Münih Güvenlik Konferansı’nda yaptığı açıklamalarda, “İsrail'in güvenliğini de sağlayacak bir Filistin devletine doğru ilerlemenin her zamankinden daha acil bir zorunluluk olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Almanya’da düzenlenen 60. Münih Güvenlik Konferansı dünya liderlerini ağırlamaya devam ediyor. ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken konferansta yaptığı açıklamalarda, İsrail’in Arap komşularıyla ilişkilerini normalleştirmesi için ilerleyen aylarda “olağanüstü bir fırsat” oluşacağını belirtti.

  FİLİSTİN DEVLETİ MESAJI

  Neredeyse tüm Arap ülkelerinin ilişkileri normalleştirmek için İsrail’i bölgeye entegre etmek istediğini kaydeden Blinken, “Ülkeler İsrail’in kendini daha güvende hissedebilmesi için güvenlik taahhütleri ve güvenceleri sağlamak istiyor” dedi.

  Filistinlileri temsil etmede daha etkili olabilmesi için Filistin otoritesini yeniden canlandırmak amacıyla Arap ülkelerinin öncülüğünde samimi çabalar olduğunu belirten Blinken, “İsrail'in güvenliğini de sağlayacak bir Filistin devletine doğru ilerlemenin her zamankinden daha acil bir zorunluluk olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow