ABD Savunma Bakanı, yardımcısı generali görevden aldı

ABD Savunma Bakanı, yardımcısı generali görevden aldı

ABD Savunma Bakanı Ashton Carter, askeri konulardaki üst düzey yardımcısını "uygunsuz davranış" iddiaları üzerine görevden aldığını açıkladı.

Ashton Carter, Tuğgeneral Ron Lewis'i görevden aldığına dair açıklamasında, iddialarla ilgili soruşturmayı bakanlığının başmüfettişinin yürüteceğini, bunun sonucuna göre ordunun Lewis hakkındaki uygun adımları atacağını bildirdi.


İran'dan ABD Savunma Bakanı Carter'a yanıt


Askeri konulardaki en üst düzey yardımcısı olan Lewis'in "uygunsuz davranışının" ne olduğu konusunda bilgi vermeyen Carter, "Bu bakanlıkta, özellikle de üst düzey görevlerde bulunan kadın ve erkek çalışanlardan mümkün olan en yüksek davranış standartlarına uymalarını bekliyorum. Bunun istisnası olamaz" ifadesini kullandı.


Çin'in jetleri havalandırmasının ardından ABD'den karşı hamle


abd basınına bilgi veren Savunma Bakanlığı'ndan bir yetkili, Carter'ın, General Lewis hakkındaki iddiaları duyduğunda şaşkınlık yaşadığını söyledi ancak bu iddiaların "kişisel bir mesele" olduğunu belirterek, detaylarını paylaşmadı.


Daha önce Afganistan'da ve Irak'ta halkla ilişkiler ve geri çekilme süreçlerinde görevli olan Tuğgeneral Ron Lewis, Carter'ın yakın çalışma ekibi içindeydi ve son olarak bakanın Asya seyahatine katılmıştı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS