ABD'de stadyumda panik dolu anlar: Maç sırasında silah sesleri

ABD'de oynanan bir beyzbol maçı esnasında duyulan silah sesleri büyük paniğe yol açtı, taraftarlar büyük bir korkuyla kaçışmaya başladı.Okul baskınları, alışveriş merkezlerine düzenlenen saldırılar, bir anda herkese ateş açmaya başlayan saldırganlar... ABD'den gelen bu şiddet dolu haberlerin ardı arkası bir türlü kesilmiyor.

Son dönemde giderek artan şiddet olaylarını bir türlü engelleyemeyen ABD'de dün şoke edici bir olay daha meydana geldi.

Bir beyzbol maçı sırasında dışarıda silah seslerinin patlamasının ardından ortalık bir anda karıştı.

Washington Nationals takımının beyzbol maçındaki taraftarlar, cumartesi gecesi stadyumun üçüncü kale kapısının hemen dışında dört kişinin vurulmasının ardından panik içinde kaçışmaya başladı.

Nationals ile San Diego Padres arasında oynanan maçın altıncı devresinde bir anda peş peşe birkaç silah sesi duyulduğu sırada oyuncular olacaklardan habersiz sahayı terk etmeye başlamışlardı.

Taraftarlar kendilerini koruyabilmek için panik halinde için sahaya döküldü ve arkasına saklanmak için masaları ters çevirdi.

Kurbanlardan ikisi, saat 22.00'den kısa bir süre önce üçüncü kale tarafında stadyumun dışında bulundu.

DC polisi, akşam 22:15 civarında, iki kurbanın daha vurulmayla bağlantılı kurşun yaralarının tedavisi için bölgedeki hastanelere taşındığını söyledi.

Polis şu anda soruşturmanın başında. DC polisi, güneybatıdaki South Capitol Caddesi'nde meydana gelen saldırıyla ilgili kurbanların durumları hakkında herhangi bir güncelleme olmadığını söyledi.

Silahlı saldırının ardından maç hemen tatil edildi ve yetkililer yarıda kalan maçın bugün tamamlanacağını açıkladı.

Cumartesi gecesi stadyumdaki silahlı saldırı, stadın 2 kilometre uzağında altı yaşındaki Nyiah Courtney'in öldürüldüğü ve beş yetişkinin yaralandığı silahlı saldırıdan 24 saat sonra gerçekleşti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS