ABD'den DEAŞ uyarısı | Avrupa'da dikkatli olun

ABD'den DEAŞ uyarısı | Avrupa'da dikkatli olun

ABD Dışişleri Bakanlığı, Fransız güvenlik servislerinin DEAŞ ile bağlantılı bir planı engelledikten bir gün sonra ABD'li vatandaşları Avrupa'daki tatil festivalleri, etkinlikleri ve açık hava pazarlarında dikkatli olmaya çağıran bir seyahat uyarısı yayınladı.

CNN'in haberine göre, İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Fransa makamları Pazar günü Strazburg ve Marsilya'daki terörle mücadele baskılarından sonra yedi kişiyi tutukladılar. Cazeneuve sekiz ay süren soruşturma "topraklarında uzun süre planlanmış yeni bir terör saldırısı" nı önlediğini Paris'te düzenlediği basın toplantısında söyledi.


Daha önce hedeflenen Noel pazarı
Strasbourg, Avrupa'daki en ünlü Noel pazarlarından birine ev sahipliği yapıyor ve Cuma günü açtığı ziyarette 2 milyon kişi bekleniyor. Fransız medyası, pazarın hücrenin potansiyel bir hedefi olduğunu bildirdi. 2000'de Strasbourg Noel pazarının amacı el-Kaide bağlantılı teröristlerin uğramış olduğu bir yerdi. ABD Dışişleri Bakanlığı yetkilileri, CNN'e yeni uyarı özel tehdit tarafından tetiklenmediğini söyledi ancak zamanlama tesadüf olmayabilir. Yetkililer " Güvenilir bilgiler, DEAŞ, El-Kaide'yi ve onların üyeleri, önümüzdeki tatil mevsimine ve bunlarla ilgili olaylara odaklanarak Avrupa'da terör saldırıları planlamaya devam ettiğini gösteriyor. Aşırı radikal aşırı radikal aşırı radikal aşırı radikal aşırı radikallerin, bu süre zarfında çok az veya hiç uyarı yapılmaksızın saldırı düzenleyebileceği ihtimaline dikkat etmelidirler.Özel ve geleneksel olmayan silahları kullanan ve hem resmi hem de özel çıkarları hedef alan çok çeşitli taktik terörist kullanabilir " açıklamasında bulundu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS