hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  ABD'nin Refah tepkisinin ardından Hamas'tan açıklama

  ABDnin Refah tepkisinin ardından Hamastan açıklama
  expand
  KAYNAKİHA

  Hamas tarafından yapılan açıklamada, ABD’nin Refah’a yönelik saldırıyı desteklememe tutumuna ilişkin, “ABD’nin tutumu, onu bu saldırının sonuçlarından ve savunmasız sivillerin katledilmesinden muaf tutmamaktadır” ifadesine yer verildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İsrail’in Gazze’ye saldırıları yoğun bir şekilde sürüyor. İsrail güçlerinin Gazze Şeridi’nin güneyindeki Refah kentine saldırı hazırlığı ise dünyanın dört bir yanından tepki görüyor. ABD yönetiminin Refah’a düzenlenecek saldırıyı desteklememe tutumuna ilişkin Hamas’tan açıklama geldi.

  "SİLAHLARA AÇIK SALDIRI SAĞLAMAKTADIR"

  Açıklamada, “ABD yönetiminin saldırıyı desteklememe tutumu, kendisini bu saldırının sonuçlarından ve bunun sonucunda çocukların, kadınların ve savunmasız sivillerin katledilmesinden muaf tutmamaktadır. İşgale, Filistin halkının öldürüldüğü silahlarla açık destek sağlamaktadır” ifadeleri yer aldı.

  DÜNYAYA ÇAĞRI

  Dünyaya çağrı yapılan açıklamada, “Arap Ligi’ni, İslam İşbirliği Teşkilatı’nı ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’ni Filistin halkını yerinden etmek amacıyla Refah’a soykırım yapılmasını önlemek için acil ve ciddi adımlar atmaya çağırıyoruz” denildi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow