Almanların yarısı Merkel'in 4'ncü kez başbakanlığına karşı

Almanların yarısı Merkel'in 4'ncü kez başbakanlığına karşı

Almanlar, 3 dönemdir başbakanlık görevini yürüten Merkel'in bir dönem daha başbakanlık koltuğuna oturmasına sıcak bakmıyor.

Angela Merkel Almanya'da 3 dönemdir başbakanlık görevini yürütüyor. 22 Kasım 2005te başbakanlık koltuğuna oturan Merkel bir dönem daha başbakan olursa, Almanya'da en uzun süre başbakanlık yapan Helmut Kohl'ün rekorunu egale edecek.


Merkel 2017 yılında yapılacak genel seçimlerde aday olup olmayacağını henüz açıklamadı. Spiegel Dergisi, CSUnun tutumu nedeniyle Merkel'in adaylığını açıklamayı geciktirdiği ve önümüzdeki yılın ilk aylarında karar vereceğini yazdı.


Gömlek, vc, pelin ve polat...FETÖ'nün konuşma şifreleri ortaya çıktı


Bild am Sonntag gazetesi için Emnid araştırma şirketi tarafından yapılan son kamuoyu yoklamasına göre, Almanların yarısı Merkel'in 4.kez başbakan olmasına karşı. Merkel'in yeniden başbakan olmasını isteyenlerin oranı yüzde 42 düzeyinde.


Hristiyan Birlik Partileri CDU/CSU içerisinde de Merkel'e karşı olanlar bir hayli yüksek. Birlik partililerin yüzde 20si Merkeli yeniden başbakan olarak görmek istemezken, yüzde 70 ise, 4.kez başbakanlığa aday olmasını destekliyor.


Almanya'da genel seçimler 2017 yılı sonbaharında yapılacak.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS