Almanya Başbakanı Merkel yine riske atmadı

Almanya Başbakanı Angela Merkel geçtiğimiz aylarda Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy'i karşılama töreni sırasında baştan aşağı titrerken görülmüştü. Ardından Finlandiya Başbakanı'nı karşılama töreni esnasında da titreme krizine girmişti. Sırbistan Başbakanı Ana Brnabic'i ağırlayan Merkel bu kez önlemini aldı.Merkel gündem olan titremeleri için bir kez daha 'sandalye' yardımına başvurdu.
Merkel geçtiğimiz ay Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy'i karşıladığı törende Merkel şiddetli olarak titremişti. G-20 Zirvesi öncesinde de Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier ile yaptığı basın toplantısı esnasında ikinci kez titremiş ancak sağlık sorunu olmadığını ifade etmişti. Finlandiya Başbakanı'nın ziyaretinde de aynı sorun devam etmişti.
Bu gelişme üzerine Merkel, geçtiğimiz ay Danimarka başbakanı Mette Frederiksen'ı ağırlarken sandalyeli önlem almıştı.
Merkel işini yine riske atmadı ve Sırbistan Başbakanı Ana Brnabic'i ağırlarken sandalye önlemi aldı.
Merkel ve Brnabic, askeri karşılama törenini sandalyelere oturarak izledi.
Titremesine ilişkin açıklama geçtiğimiz aylarda açıklama yapan Merkel ise iyi olduğu konusunda ısrar ederek ve "Tıpkı bir anda ortaya çıktığı gibi yine aynı şekilde yok olacağına inanıyorum. İşimi engelleyen bir durum söz konusu olmadığı konusunda eminim" ifadelerini kullanmıştı.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS