hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Almanya Dışişleri Bakanı Baerbock, 7 Ekim’den bu yan 5’inci kez İsrail’de

  Almanya Dışişleri Bakanı Baerbock, 7 Ekim’den bu yan 5’inci kez İsrail’de
  expand
  KAYNAKİHA

  Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, İsrail-Filistin arasında 7 Ekim’de başlayan çatışmaların ardından 5. kez İsrail’e geldi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İsrail ve Filistin arasında 7 Ekim’de patlak veren çatışmaların ardından Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, 5’inci kez İsrail’e geldi. Bakan Baerbock, ziyareti çerçevesinde İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog, Başbakan Binyamin Netanyahu ve Dışişleri Bakanı Israel Katz ile bir araya gelecek. Baerbock’un görüşmelerde, İsrail’e Gazze Şeridi’nde ateşkes için baskı yapması bekleniyor.

  Baerbock ziyareti öncesi yaptığı açıklamada, "Refah'taki sıkıntı şimdiden inanılır gibi değil. 1.3 milyon insan dar bir alanda çatışmalardan korunmaya çalışıyor. İsrail ordusunun Refah'a yönelik bir saldırısı insani bir felaket olacaktır. İsrail, kendini savunmalı ama aynı zamanda sivillerin acılarını da mümkün olduğunca hafifletmelidir. Bu nedenle çatışmalara esirlerin serbest bırakılması için de bir kez daha ara verilmesi gerekiyor. Önümüzdeki hafta İsrail'de bunun yollarını tekrar görüşeceğim" demişti.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow