Almanya Dışişleri Bakanı'ndan Ankara ve İstanbul açıklaması

Almanya Dışişleri Bakanı'ndan Ankara ve İstanbul açıklaması

Alman Dışişleri Bakanı Steinmeier Ankara Elçiliği'nin ve İstanbul Başkonsolosluğu'nun kapatılmasıyla ilgili açıklama yaptı. Alman Bakan "Diplomatik temsilcilikler ciddi terör tehlikesi nedeniyle kapatıldı" dedi.

Almanya Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier, Türkiye'de artan terör ihtimali gerekçe gösterilerek Ankara ve İstanbul'daki diplomatik temsilciliklerin kapatılmasına ilişkin konuştu.


Almanya'dan flaş İstanbul ve Ankara kararı


Steinmeir, Berlin'de yaptığı açıklamada, "Dün akşam güvenlik birimlerimize Türkiye'deki Alman temsilciliklerine yönelik saldırı ihtimali konusunda somut ve ciddiye alınması gereken bilgiler ulaştı" dedi.


Almanya'nın  başta Ankara Büyükelçiliği  olmak üzere, İstanbul Başkonsolosluğu ve  iki kentteki Alman okullarının kapatılması talimatını verdiğini kaydeden Steinmeier, "Gerekli bir önlemdi. Alman vatandaşlarının ve buralarda çalışanların korunması öncelikli bir konu" ifadelerini kullandı. 


Alman kurumlarına yönelik güvenlik önlemlerinin arttırılacağını da vurgulayan Steinmeier, önümüzdeki günlerde seyahat uyarılarının takip edilmesini de istedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS