Son Dakika

Almanya'da aşırı yağışlar 3 can aldı

A A

30.05.2016 - 12:27 Son Güncelleme: | Haber Kaynağı: DHA

Yağışlar dün akşam Almanya'nın güney batısı Baden Württemberg eyaletinin Stuttgart yakınında 3 kişinin ölümüne yol açtı. Schwaebisch Gmünd kentinde kurtarma çalışmaları yapan ikisi iftafiye eri olmak üzere, 3 kişi hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden üçüncü kişinin garajda mahsur kalarak boğulduğu belirtildi.

Almanya'da aşırı yağışlar 3 can aldı

Baden Württemberg eyaletinde çoğu kara yollarını su bastı, bazı caddelerde su seviyesi 1 metreyi aştı. Dağlık bölgelerde heyelan tehlikesi bulunuyor. Yoğun yağışlar çoğu ağaçların yıkılması ve yol kirliliğine yol açtı. 

Hafta sonu fındık büyüklüğünde dolu yağışı, çoğu araç ve binalarda maddi zarara yol açtı. Stuttgart otoyolu geçici olarak trafiğe kapatıldı. 

Fransa'da 1 çocuk ağır yaralı

Fransa'da yoğun yağışlar trafiği aksattı. Paris halkının en çok sevdiği ve ziyaret ettiği 'Monceau' parkında geçtiğimiz Cumartesi günü çocuklar için doğum günü kutlamak isteyen aile şimşekten kaçmak için ağacın altına girdi. Ağaca isabet eden şimşek bir çocuğu ağır yaraladı. Çocuğun durumunun kritik olduğu; yoğun bakımda kaldığı öğrenildi. Doğum gününe gelen diğer 9 çocuğun hafif yaralandığı öğrenildi.