hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Almanya'da bir eyalet daha açıkladı: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mitingine izin vermeyeceğiz

  Almanyada bir eyalet daha açıkladı: Cumhurbaşkanı Erdoğanın mitingine izin vermeyeceğiz
  expand
  KAYNAK DHA

  Almanya'da Saarland eyaletinin ardından bir eyaletten daha yabancı politikacılara toplantı yasağı açıklaması geldi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Saksonya Anhalt Eyaleti Başbakanı Haseloff, "Politikalarımızı Nazi Almanyası ile kıyaslar ve seçim çalışması yapmaya kalkarlarsa, o zaman hoş geldiniz diyemem" dedi. Bild gazetesine konuşan Saksonya Anhalt Eyalet Başbakanı Reiner Haseloff, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendi eyaletinde seçim mitingi yapmasına izin vermeyeceğini açıkladı.

  Son Dakika- Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: AB ile mülteci anlaşmasını iptal edebiliriz

  BM'den Türkiye-Hollanda krizi açıklaması

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Almanya ile Türkiye arasındaki ilişkileri görüşmek üzere Almanya'ya gelmesi durumunda bunun önünde herhangi bir engel bulunmadığını kaydeden Haseloff, "Ancak politikalarımızı Nazi Almanyası ile kıyaslar ve seçim çalışması yapmaya kalkarlarsa, o zaman hoş geldiniz diyemem" ifadelerini kullandı.

  Türk nüfusu çok az olan eyaletler Saarland eyaletinin ardından Haseloff'un da toplantı yasağı yönünde açıklama yaptı ancak ne Saarland ne de Saksonya Anhalt eyaletlerinde, Türk nüfusun çok az olması nedeniyle planlanmış bir etkinlik yok. Federal İçişleri Bakanlığı, Türk politikacılar tarafından Saksonya Anhalt'da planlanmış bir toplantı bulunmadığını açıkladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Alman basınında Saarland'da 26 Mart tarihinde eyalet parlamentosu seçimleri yapılacağı için, Saarland Başbakanı Kramp-Karrenbauer'in oy kaygısıyla toplantı yasağı kararı aldığı yönünde yorumlar yapıldı. Fakat Saksonya Anhalt Eyalet Başbakanı Reiner Haseloff da, seçimlerden yeni çıkıldığı halde benzer bir karar aldı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow