hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Biden Asya ziyaretine çıktı: Koruması gözaltına alındı!

  Biden Asya ziyaretine çıktı: Koruması gözaltına alındı
  expand

  ABD Başkanı Joe Biden'ın 2 koruması Güney Kore'de alkollü saldırı olayına karışarak gözaltına alındı. ABD Gizli Servis çalışanları geri gönderildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Biden'ın Asya gezisi sırasında bir Güney Koreli'ye saldırmakla suçlanan iki ABD Gizli Servis çalışanı Washington'a geri gönderildi.

  Euronews'in ABC'den aktardığı habere göre, Seul polisi, Perşembe sabahı iki görevlinin bir taksiciyle yaşadıkları tartışma sonrası gözaltına alındığını kaydetti. Şüphelinin kimliği ya da diğer ayrıtılar hakkında bilgi verilmedi.

  Gizli servis çalışanları, akşam yemeği için dışarı çıktı ve birkaç bara gitti. Sarhoş olduğu belirtilen ajanlar taksi şoförü ile tartıştı.

  Gizli Servis adına konuşan Anthony Guglielmi, "iki çalışanını içeren görev dışı bir olaydan haberdar olduklarını" ve bunun "politika ihlali olabileceğini" söyledi.

  Olaya karışan kişilerin görev yerlerine gönderilerek idari izne ayrılacaklarını söyleyen Guglielmi, "Tüm çalışanlar için çok katı protokol ve politikalarımız var" dedi.

  Taksi şoförüyle tartıştığı iddia edilen ajanın ABD'ye dönüş uçağına binmeden önce yerel polis tarafından sorgulandığı belirtiliyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Başkan Barack Obama döneminde 2012'de yaşanan bir olayda Gizli Servis çalışanlarının Kolombiya'da 'içki içip seks işçisi kiraladıkları" gerekçesiyle haklarında soruşturma açılmıştı.

  ABD Gizli Servisi'nin temel görevleri arasında Beyaz Saray'ı ve Başkanı korumak var.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow