Angela Merkel'in Türkiye formülü: 'Müzakereler sürsün, yeni fasıl açılmasın'

Angela Merkel'in Türkiye formülü: 'Müzakereler sürsün, yeni fasıl açılmasın'

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Avrupa Parlamentosu'nun "Türkiye ile müzakereler dondurulsun" kararının ardından şu formülü önerdi: "Türkiye ile görüşmelere devam edilsin ama yeni fasıllar açılmasın."

AP'nin Türkiye Kararı


Avrupa Parlamentosunun "Türkiye ile müzakereler dondurulsun" kararının ardından Türkiye ile görüşmelerin devam etmesini savunan Almanya Başbakanı Angela Merkel, yeni fasılların ise açılmasına karşı olduğunu söyledi.


'Almanya Türkiye'ye silah satmayacak' iddiası


2017 yılının Eylül ayında Almanya’da yapılacak genel seçimlerle ilgili çalışmalarını başlatan Merkel, seçim boyunca yapılacak açıklamalar hakkında partililerini bilgilendirdi.


Hristiyan Birlik Partililerin (CDU) meclis grup toplantısında konuşan Merkel, seçim bölgelerinde Türkiye’ye yönelik açıklamalarda bulundu.


Merkel, Türkiye ile görüşmelerin devam etmesini fakat yeni fasılların açılmaması konusunda görüş belirtilmesini istedi.


Avrupa Parlamento'sunun Türkiye ile müzakereleri dondurma kararının ardından Türkiye ile görüşmelerin devam etmesinden yana olan liderlerin başında gelen Almanya Başbakanı Angela Merkel, Türkiye ile görüşmelerin devam etmesini yinelerken, yeni fasılların açılmasına karşı olduğunu söyledi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS