İstanbul'daki Fransa Başkonsolosluğu önünde anma

İstanbul'daki Fransa Başkonsolosluğu önünde anma
@sebnemista adlı Twitter kullanıcısından alınmıştır

Fransa'daki terör saldırısı sonrası Fransa'nın Ankara Büyükelçiliği'ndeki bayraklar yarıya indirildi. İstanbul'daki Fransa Başkonsolosluğu önünde de anma etkinlikleri vardı. Vatandaşlar ve STK'lar konsolosluğun merdivenlerine karanfil ve mumlar bıraktı.

Fransa'daki terör saldırısı sonrası Fransa'nın Ankara Büyükelçiliği'ndeki bayraklar da yarıya indirildi.


Fransa'da meydana gelen ve son belirlemelere göre 127 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısı sonrası Fransa'nın Ankara Büyükelçiliği'ndeki bayraklar yarıya indirildi. Paris Caddesi üzerinde bulunan büyükelçilik önündeki güvenlik önemleri de arttırıldı. Bayraklar üç günlük ulusal yasın ardından, göndere çekilecek.Paris kana bulandı


İstanbul'da konsolosluk önünde anma ve yas


İstanbul'da Taksim'deki Fransa Başkonsolosluğu önünde de günboyu anmalar yapıldı, karanfiller bırakıldı. DİSK, KESK, Türk Tabipler Birliği İstanbul Tabip Odası, Türk Mimar Mühendis Odaları Birliği, mensupları da Fransa'nın İstanbul Başkonsolosluğu önünde anma etkinliği düzenledi. Fransa halkının yasını paylaşan ve başsağlığı dileklerini ileten açıklamalarda terör lanetlendi. Daha sonra da konsolosluğun merdivenlerine mumlar yakılarak bırakıldı, karanfiller konuldu.


(Fotoğraf notu: İstanbul'daki anmaya ilişkin fotoğraf @sebnemista adlı Twitter kullanıcısından alınmıştır)

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS