Aralarında ünlü oyuncular da vardı: ABD'deki seks tarikatı davasında karar

New York'ta mahkeme, mağdurları arasında ünlü oyuncuların da olduğu seks tarikatı Nxivm'in kurucusu Keith Raniere hakkında karar verdi.New York'ta danışma grubu olarak tanıtılan seks tarikatında kadınların zorla alıkonulduğu ve şantajla cinsel ilişkiye zorlandığı ortaya çıkmıştı.
Smallville dizisinin yıldızı 35 yaşındaki Allison Mack'in 'seks tarikatı'nın lideri Keith Raniere'in sağ kolu olduğu ortaya çıkmıştı.
35 yaşındaki Allison Mack de duruşmada üye olduğunu kabul etmiş ve Nxivm adlı tarikatın lideri Keith Raniere ile yargılanmaya başlanmıştı.
Kadınları kurduğu gizli seks tarikatına sokarak köleleştirmek, aç bırakmak, adının vücutlarına damgalamak, tehditle cinsel ilişkiye zorlamak ve çocuk pornosu bulundurmak suçlamaları ile yargılanan tarikatın lideri Keith Raniere hakkında dün karar verildi.
Jüri tarikat lideri Raniere'yi, hepsinden suçlu buldu. Tarikat liderinin müebbetle cezalandırılması bekleniyor.
Öte yandan tarikatın mağdurları da jüri kararı sonrasında gözyaşlarına boğuldu.
'Star Wars' serisi ile tanınan tarikatın mağdurlarından Bonnie Piesse ve eşi de karar sonrası sevinçlerini gizleyemedi.
Kızı tarikatın mağdurlarından olan Dynasty dizisinin yıldızı Catherine Oxenberg ise "Çok mutluyum. Artık kimseye bunları çektiremeyecek. O adam artık bitti" diyerek sevincini gazetecilerle paylaştı.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS