Arjantin ve Uruguay'da hayat felç: 'Hayalet kent'e döndü

Dün Güney Amerika ülkesi Arjantin'de sabah saatlerinde başlayan ve yaklaşık 7 saat süren elektrik kesintisi neredeyse ülkenin tamamını etkiledi. Başkent Buenos Aires'te toplu taşımada aksamalara neden olan elektrik kesintisi yüzünden bazı trafik ışıkları çalışmadı. Kesintinin daha sonra Uruguay ve Paraguay gibi ülkelerde de gerçekleştiği belirtildi.Güney Amerika'da dün milyonlarca kişi karanlıkta kaldı, Arjantin ve Uruguay'da büyük çaplı elektrik kesintisi yaşandı.

İlk olarak Arjantin'de yerel saatle 07.00 sıralarında yaşanan kesinti Brezilya, Uruguay, Şili ve Paraguay'ın birçok bölgesini de etkiledi.
Kesinti nedeniyle tren ve metro seferleri durdu, trafik lambaları çalışmadı.
Bölgelerde elektrik kesintisi nedeniyle bölgede iş yerleri açılmadı, çoğu da elektrik olmadığı için hizmet veremedi.
Hayatı felç eden ve şehirleri adeta 'hayalet kent'e çeviren olaydan yaklaşık 12 saat sonra elektrik verilmesi ile ülkelerde hayat normale dönmeye başladı
Güney Ameirka'nın en büyük elektrik dağıtımcılarından Edesur'un internet sitesinden yapılan yazılı açıklamada, enerji santralleri arasında elektrik iletimindeki arızadan dolayı kesintinin yaşandığını ancak büyük ölçüde sorunun giderildiği belirtildi.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS