Bacağındaki sancıyı önemsemedi... Genç kadın az daha canından oluyordu

Yeni evine taşınan 23 yaşındaki Bernadette'in mutluluğu bir anda kabusa döndü.23 yaşındaki Bernadette Hagans, bir süre önce sağ bacağında bir uyuşma ve sancı hissetmeye başladı.
Genç kadın ilk başlarda bunu önemsemedi hatta yeni bir daireye taşınırken kutuya çarpması sonucunda olduğunu düşündü.
Ancak genç kadının ağrıları artmaya devam etti. Bir süre sonra da bezelye büyüklüğünde küçük yumruyu fark edince doktordan randevu aldı. Ancak kendisine zararsız bir şişkinlik olduğu söylendi.
Ancak birkaç hafta sonra ağrı giderek kötüleştiğinde Bernadette, testler için hastaneye sevk edildi. Genç kadın acı gerçeği de burada öğrendi.
Bernadette'e sinovyal sarkom adı verilen nadir ve agresif bir tümörü olduğu söylendi.
Genç kadın daha şoku atlatamadan tümörün yayılmasını durdurmaksağ bacağının dizine kadar kesilmesi gerektiği aksi halde öleceği ifade edildi.
Genç kadın makul olan tek seçeneği tercih etti ve bacağının kesilmesi için onay verdi.
Hastanedeki bir protez uzmanı Bernadette ile görüştü ve kesilen bacağı için yardımcı olabileceğini söyledi. Ardından genç kadına protez takıldı.
Bu fikrin ilk başlarda kendisini korkuttuğunu belirten genç kadın "Ardından negatif olmamaya karar verdim. Benden çok daha kötüsünü yaşayan insanlar var. Çocuk yaşta kansere yakalananlar var. En azından çok iyi bir 22 yıl yaşadım diye düşündüm" dedi.
Tedavi süreci sonrası kanserden tamamen kurtulan genç kadın kendisi ile aynı durumu yaşayanlara ilham olması için paylaşımlarda bulunuyor.
Aynı zamanda modellik de yapan Bernadette, bu durumunun başka insanlara da pozitif yansımasını umuyor.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS