Son Dakika

Bakıcı küçük çocuğun başını kesti

A A

29.02.2016 - 16:44 Son Güncelleme: | Haber Kaynağı: Siyamend Kaçmaz/Moskova-DHA

Moskova'da bugün bir kadın bakıcılığını yaptığı küçük çocuğun başını kestikten sonra metro istasyonu çevresinde "Allahu Ekber" diye bağırarak ölü çocuğun başını sallandırdı.

Bakıcı küçük çocuğun başını kesti

Rus haber ajansı Ria Novosti'ye olayla ilgili bilgi veren bir görgü tanığı, "Kadın elinde kırmızı bir paketle Oktyabrskoye Pole metro istasyonu girişine kadar geldi ve paketten çocuğun başını çıkardı. Uzun süre sokakta dolandı, bağıra bağıra bir şeyler söyledi, fakat kimse korkudan yanına gidemedi" dedi.

Bir başka görgü tanığı, kadının yaklaşık 20 dakika elinde küçük bir çocuğun başını sallandırdığını belirterek, bu sırada "Allahu Ekber" diye bağırdığını ifade etti. İnternette yayılan videolarda, kadının Rusça konuştuğu ve aksanı olduğu, etraftan geçenleri tehdit ettiği görünüyor.

Görgü tanıklarına göre, olaydan birkaç dakika sonra olay yerine polisler geldi fakat kadın olaya müdahale etmeye çalışan polislere bağırarak kendisini patlatmakla tehdit etti. Bir görgü tanığı, "Olay yerine gelen diğer polisler etrafı sardılar ve kadının yanına kimseyi yaklaştırmadılar. Daha sonra kadını ele geçirdiler" dedi.

Elde edilen bilgilere göre, kadının üzerinde ve olay yerinde patlayıcı madde bulunmadı.

Rusya Soruşturma Komitesi, kadının bilinmeyen sebeplerden dolayı bakıcılığını yaptığı çocuğun kafasını kestiğini, ardından evi yaktığını bildirdi. Basında yer alan haberlerde kadının Özbekistan vatandaşı olduğu belirtiliyor.