Berlin'deki patlama... Anne konuştu: Ne olduğunu bilmiyorum

Berlin'deki patlama... Anne konuştu: Ne olduğunu bilmiyorum

Almanya'nın başkenti Berlin'de seyir halindeki otomobilde meydana gelen patlamada hayatını kaybeden Mesut Ter'in annesi Fatma Ter, "Ne olduğunu bilmiyorum. Bir şeyler diyorlar ama onlarla hiç alakası yok. Saygılı bir çocuktu" dedi.

Bursa'nın İnegöl ilçesinde yaşayan Ter, AA muhabirine yaptığı açıklamada, oğluyla son olarak 15 Şubat'ta telefonla görüştüğünü söyledi.


Oğlunun, 2 yıl önce vefat eden babası için mevlit okuttuğunu belirten Fatma Ter, şöyle konuştu: "Babasının ölüm yıl dönümü nedeniyle orada mevlit okutmuş. Şehitlikten bana telefon açtı. Camide olduğunu söyledi. 'Mevlit okuttum seni sevindireyim diye aradım' dedi. 'Bir şeyler duydum, umreye gidecekmişsin. Anne beni bekle, ben seni yolcu edeceğim' dedi. İşte bugünlerde gelecekti. Onun gelmesini bekliyordum. Öyle konuştuk. 'Anne sen hiç üzülme' dedi. Ben de 'umreden gelince Allah nasip ederse bütün ölülerimiz için mevlit okutmayı düşünüyorum' dedim. 'Çok iyi yaparsın anne' dedi. Yurt dışına 8 aylıkken götürmüştüm. Orada büyüdü, orada yetişti. Vatanını, milletini seven biriydi. Bütün her yerinde Türk bayrağı dövmesi vardı. Vücudunda bile Türk bayrağı olurdu. Herhangi bir düşmanı yoktu. Çocukluk arkadaşıyla kahvehane çalıştırırdı. Almanya'da bir mahallede beraber büyüdüler."


Yüksekova'da aşiret liderlerinden şok talep


Ter, geçmişlerinin ruhuna mevlit okutmaya hazırlanırken oğlunun ölüm haberiyle büyük üzüntü yaşadıklarını dile getirdi.


Berlin'de seyir halindeki araçta patlama


Oğlunun hiçbir saygısızlığını görmediğini anlatan Fatma Ter, "Ne olduğunu bilmiyorum. Bir şeyler diyorlar ama onlarla hiç alakası yok. Saygılı bir çocuktu. Büyüklere saygılıydı. Hep fakirleri gözetirdi. Yaşlılara çok saygı gösterirdi. Babasının yanında ayak bile uzatmazdı. Öyle bir çocuktu. Ne bileyim nasıl oldu. Ben de bilmiyorum" ifadelerini kullandı.


Ter, patlama yaşanan aracın, kızının üzerine kayıtlı olduğu bilgisini de paylaştı.


Olayı haber alınca kızıyla konuştuğunu bildiren Fatma Ter, "Kazadan sonra polis kızıma da sormuş, 'Araba senin. Sana mı tuzak kurdular' diye. Kızım da 'Düşmanım yok' demiş" diye konuştu.


Berlin'de patlama


Mesut Ter'in cenazesinin toprağa verilmek üzere 18 Mart'ta İnegöl'e getirileceği öğrenildi.


Berlin'de dün Charlottenburg semtinde seyir halindeki bir otomobilde patlama meydana gelmiş, aracı kullanan kişi hayatını kaybetmişti.


Berlin Savcılık Sözcüsü Martin Steltner, patlamanın terör saldırısı olmadığını ve olayda 43 yaşındaki bir Türk vatandaşının hayatını kaybettiğini açıklamıştı. Daha sonra yapılan araştırmada, olayda ölen kişinin Mesut Ter olduğu belirlenmişti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS