Beyrut'ta çöp yığınları oluştu

Beyrut'ta çöp yığınları oluştu

Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta 4 gündür çöplerin toplanmaması nedeniyle çöp yığınları oluşmaya başladı. Biriken çöpler nedeniyle kötü kokuların yayıldığı kentin cadde ve sokaklarında görülen fareler endişeye yol açıyor. Kentin temizliğinden sorumlu şirket çalışanlarının sadece çöp yığınlarının üzerine günde yaklaşık 500 ton böcek ilacı ve kimyasal püskürttükleri öne sürüldü.

AA muhabirine açıklama yapan hükümet kaynakları, perşembe günü düzenlenecek toplantıda çöp sorununun masaya yatırılacağını belirterek, "Çöplerin döküldüğü En-Naime bölgesine alternatif bulunamaması halinde bu durumun vatandaşların sağlığını tehdit edecek hale geleceğini" kaydetti. Kent sakinlerinden kaportacı Ahmed Ebu Şefik, Ortadoğu'nun Paris'i olarak nitelenen Beyrut'ta küçük çöp dağlarının oluştuğunu vurgulayarak, yetkilileri sorunu çözme konusunda adım atmamakla suçladı.


Kuzey Buz Denizi'ndeki buzul seviyesi arttı


Hamad Ebu İbrahim ise "Kendi çıkarlarından başka bir şey için çaba sarf etmeyen yetkililerin hesap vermesi gerekir. Hiçbiri halkın sorunlarıyla ilgilenmiyor. Halk olarak onları uyarıyoruz. Bir gün gelecek onları tarih çöplüğüne gömeceğiz" diye konuştu. Çevre Bakanı Muhammed el-Meşnuk, Beyrut'taki söz konusu sorunun, çöpten elektrik üreten 1 veya 2 santral kurulmasıyla çözüleceğini savunmuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS