hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Brezilya Devlet Başkanı Lula'dan İsrail'e tepki: Hamas bahanesiyle kadınları ve çocukları öldürüyor

  Brezilya Devlet Başkanı Luladan İsraile tepki: Hamas bahanesiyle kadınları ve çocukları öldürüyor
  expand
  KAYNAKİHA

  Brezilya Devlet Başkanı Luiz Inacio Lula da Silva, "İsrail'in davranışlarının hiçbir açıklaması yok. Hamas'la mücadele bahanesiyle kadınları ve çocukları öldürüyor" sözleriyle tepki gösterdi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Brezilya Devlet Başkanı Lula da Silva, Mısır’ın başkenti Kahire’de Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi ile bir araya gelmesinin ardından Arap Birliği toplantısına katıldı. Lula yaptığı açıklamada, İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik devam eden saldırılarıyla ilgili, "İsrail'in davranışlarının hiçbir açıklaması yok. Hamas'la mücadele bahanesiyle kadınları ve çocukları öldürüyor" diye konuştu.

  Brezilya Devlet Başkanı Luladan İsraile tepki: Hamas bahanesiyle kadınları ve çocukları öldürüyor

  "FİLİSTİN DEVLETİ KURULMADAN BARIŞ OLMAYACAK"

  İsrail'in verdiği karşılığın "orantısız ve ayrım gözetmediğini" vurgulayan Lula, bunu kabul edilemez olduğunu ifade ederek, bir Filistin devleti kurulmadan barış olamayacağını söyledi. Gazze'ye insani yardımın girebilmesi için derhal ateşkes çağrısında bulunan Lula, "Ölümler durdurulmalı" dedi.

  LULA'DAN BMGK'DA REFORM YAPILMASI ÇAĞRISI

  Lula, ayrıca Birleşmiş Milletler'i (BM) uluslararası çatışmaları çözmede başarısız olmakla suçlayarak, BM Güvenlik Konseyi'nde reform yapılması ve Filistin'in BM'ye tam üye olarak kabul edilmesi çağrısında bulundu.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow