hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Çiftçiler ayaklandı! AB'nin tarım politikasına tepki

  Çiftçiler ayaklandı ABnin tarım politikasına tepki
  expand
  KAYNAKİHA

  Macaristan ve Polonya’da çiftçiler, Ukrayna’dan ucuz tarım ve hayvancılık ürünleri ithalatını protesto etmek amacıyla Ukrayna sınırını trafiğe kapatarak protesto gerçekleştirdi. Protestoda göstericiler, “Brüksel bize ihanet etti” pankartIyle yürüdü.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Dünyanın birçok ülkesinde düzenlenen çiftçi protestoları devam ediyor. Macaristan’da çiftçiler, Ukrayna sınırındaki Zahony kasabası yakınlarında protesto gösterisi düzenledi.

  "YEŞİL MUTABAKAT İNTİHARDIR"

  Avrupa Komisyonu’nun Ukrayna’da üretilen ürünlerin 1 yıl daha gümrük vergisinden muaf tutulması kararını protesto eden çiftçiler, sınıra giden yolu trafiğe kapattı. Macar çiftçi birliği MAGOSZ tarafından organize edilen protestoda göstericiler, “Brüksel bize ihanet etti”, “Ukrayna tahılını istemiyoruz”, “Yeşil Mutabakat intihardır” ve “Tamam, Ukrayna’ya yardım edelim ama AB tarımını yok ederek değil” gibi pankartlar taşıdı.

  Çiftçiler ayaklandı ABnin tarım politikasına tepki

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  POLONYALI ÇİFTÇİLER, UKRAYNA SINIRINI TRAFİĞE KAPATTI

  Macar çiftçilerle birlikte bugün Polonyalı çiftçiler de AB’nin Ukrayna ve tarım politikaları aleyhinde protesto gösterileri düzenledi. Polonya’nın Ukrayna sınırındaki Hrebenne, Dorohusk ve Medyka sınır kapıları yakınlarındaki gösterilerde çiftçiler, trafiğin durmasına ya da ciddi şekilde aksamasına neden oldu. Birçoğu Polonya bayraklarıyla süslenen traktörlerin ülke genelinde, 256 noktada yol kapama eylemi yaptığı öğrenildi.

  Öte yandan İspanya ve Belçika’da da çiftçiler, Brüksel’in tarım politikaları aleyhinde bugün protesto gösterileri düzenledi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow