Son Dakika

Cihatçı John öldürüldü

A A

13.11.2015 - 09:06 Son Güncelleme:

Terör örgütü IŞİD'' karşı hava saldırısı düzenlendi. IŞİD'in infaz videolarında görülen "Cihatçı John" lakaplı Muhammed Emwazi'nin öldürüldüğü söylendi. Açıklama Pentagon Sözcüsü'nden geldi.

Cihatçı John öldürüldü

Pentagon Sözcüsü Peter Cook, yaptığı yazılı açıklamada, operasyonun dün Suriye'nin Rakka kentinde düzenlendiğini belirtti.

Cihatçı John lakaplı militanın ölüp ölmediği ile ilgili kesin bir bilgi yok ancak sözcü Cook, operasyonun sonuçlarını değerlendirdiklerini ve uygun olduğunda ilave bilgi vereceklerini belirtti.

Bu arada, CNN'e konuşan ABD'li bir yetkili de, araç vurulduğunda Muhammed Emwazi'nin aracın içinde olduğunu bildiklerini söyledi. Bir başka ABD'li yetkili ise saldırının 'ısrarlı bir takibin ardından' gerçekleştiğini ve Emwazi'nin vurulduğuna emin olduklarını belirtti.

Cihatçı John lakaplı İngiliz vatandaşı Muhammed Emwazi, Amerikalı gazeteciler Steven Sotloff ve James Foley, amerikalı yardım çalışanı Abdulrahman Kassig, İngiliz yardım çalışanları David Haines ve Alan Henning ile Japon gazeteci Kenji Goto ve diğer bazı rehinelerin infaz videolarında görülmüştü.