Çin ve Hindistan da katılıyor: Rusya'dan S-400'lü gövde göserisi!

Rusya ile birlikte Çin, Kırgızistan, Pakistan, Hindistan, Kazakistan, Tacikistan ve Özbekistan ordularının da iştirak ettiği 'Tsentr-2019' tatbikatında S-300 ve S-400 hava savunma sistemleri kullanıldı.Rus ordusunun, ülkenin güneyinde düzenlediği 'Tsentr-2019' tatbikatına ait yeni görüntüleri Savunma Bakanlığı'nın YouTube hesabından paylaşıldı.
Rusya Savunma Bakanlığı tarafından tarafından paylaşılan görüntülerde S-300 ve S-400 hava savunma sistemlerinin hedefleri vurduğu anlar yayınlandı.
Tatbikatta S-300 ve S-400’ler aynı anda ateşlenerek önceden belirlenen hedefler vuruldu.
Rusya'nın Orenburg, Astrahan, Çelyabinsk, Altay, Kemerovo bölgelerinde yapılacak tatbikata Çin, Kırgızistan, Pakistan, Hindistan, Kazakistan, Tacikistan ve Özbekistan orduları da katılıyor.
Tatbikatta toplamda 128 bin asker, 20 binden fazla savaş teçhizatı, 600'e yakın uçak ile insansız hava aracı, 200'ü aşkın tank ve 15'e yakın savaş gemisi yer alıyor.
Tatbikatının ana konusunun uluslararası terörizmle mücadele ve Orta Asya'da güvenliğinin sağlanması olarak açıklanmıştı.
Tatbikatta ilk aşamada durum keşifi yapılacak, hava saldırılara karşı savunma önlemleri alınacak ve birliklerin yönetilmesi planlanacak. İkinci aşamada ise farklı uluslardan oluşan ordu farazi düşmana saldıracak.
Rusya geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiği Vostok-2018'e de 300.000 kadar asker katılmış ve "Sovyetler Birliği sonrası en büyük askeri tatbikatı" olduğu açıklanmıştı.
Rusya'nın nükleer başlık taşıyabilen İskender füzeleri, T-80 ve T-90 tanklarının yanı sıra Su-34 ve Su-35 savaş uçakları da tatbikattaki askeri teçhizatlar arasında yer almıştı.
'Vostok 2018'e Çin ile Moğolistan orduları da katılmış ve bu adımlar Avrupa ve NATO'ya gözdağı olarak görülmüştü.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS