hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  DEAŞ-YPG/PKK çatışması şiddetlendi: Bomba yüklü araçla saldırı

  DEAŞ-YPG/PKK çatışması şiddetlendi: Bomba yüklü araçla saldırı
  expand
  KAYNAKAA

  Suriye'nin Deyrizor ilinde bir beldede sıkışan DEAŞ ile YPG/PKK arasında yeniden başlayan çatışmalar şiddetli şekilde devam ediyor. DEAŞ, bomba yüklü araçla saldırı düzenledi, 20 YPG/PKK'lı terörist öldü.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Suriye'nin Deyrizor ilinde bir beldede sıkışan terör örgütleri DEAŞ ile YPG/PKK arasındaki çatışmalar şiddetlendi. DEAŞ'ın bomba yüklü araçla düzenlediği saldırıda 20 YPG/PKK'lı terörist öldü. Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Deyrizor ilinde Fırat Nehri'nin doğusunda DEAŞ'ın elindeki son belde olan Bagoz'da, DEAŞ ile YPG/PKK arasında yeniden başlayan çatışmalar şiddetlendi.

  DEAŞ'lı teröristlerin bomba yüklü araçla düzenlediği saldırıda 20 YPG/PKK'lı terörist öldü.

  Öte yandan 4 gün aranın ardından dün akşam saatlerinde beldeye yeniden saldırı başlatan ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin bombardımanı da sürüyor.

  Deyrizor'da son durum

  ABD'nin havadan, Fransa'nın karadan topçu atışlarıyla destek verdiği YPG/PKK, 11 Eylül 2018'den bu yana DEAŞ'ı Deyrizor'dan tamamen çıkarmak için saldırılar düzenliyor. Halihazırda DEAŞ, Deyrizor ilinin doğu kırsalında sadece Bagoz beldesinde varlık gösteriyor. Deyrizor'da Fırat Nehri'nin batısındaki bölgede ise Esed rejimi güçleri bulunuyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow