Bild gazetesi: Türkler kızgın. Çok kızgın

Bild gazetesi: Türkler kızgın. Çok kızgın

Almanya'nın önemli gazetelerinden Bild, Almanya Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier'in mevkidaşı Mevlüt Çavuşoğlu'yla görüşmek için geldiği Türkiye'de iki ülke arasındaki gergin ilişkiler nedeniyle hayli kötü ağırlandığını yazdı.

Bild Gazetesi, Steinmeier'in ziyaretinin dostluk havasından uzak geçtiğini yazdı. Bild, görüşmeyi "Bir dostu ziyaret farklıdır. Çok farklı" diye değerlendirirken, "Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier Ankara'da, ancak efsanevi Türk misafirperverliği pek hissedilmedi" ifadesini kullandı.'Türkler kızgın, çok kızgın'


Gazete, Steinmeier'in Çavuşoğlu'na ziyaretini "Çok kolay bir görüşme olmadı" diye yorumlarken, soğukluğun Steinmeier'in havalimanında karşılanması sırasında başladığını yazdı. Buna göre Steinmeier'in karşılanmasında kırmızı halı kullanılmadı ve üst düzey karşılama gerçekleştirilmedi. Alman bakanın makam aracının da uçağa yaklaşmasına müsaade edilmedi, bunun yerine Steinmeier ve ekibi havalimanı otobüsüyle götürüldü.


Steinmeier'in resmi temaslarında kullandığı makam aracına Alman bayrağının uygun parça olmadığı gerekçesiyle takılamadığına da değinen Bild, "Yapılanların verdiği mesaj çok açık: Türkler kızgın. Çok kızgın" diye yazdı.


Görüşmenin basına yansıyan kısmı da Bild'in yorumlarını aratmayacak atışmalarla geçti. Çavuşoğlu, Almanya'nın 'terör örgütleri'yle arasına mesafe koymadığını söylerken, Steinmeier da, Türkiye'yi medya operasyonları, kitlesel gözaltı ve tutuklamalara karşı insan haklarına saygılı olmaya davet etti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS