Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali başvuruları başladı

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali başvuruları başladı

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali, prestijli Aslanlar için başvurular 24 Ocak'ta başladı. Bu yıl 64. kez düzenlenecek olan festival, 17-24 Haziran tarihleri arasında, Fransa'nın Cannes şehrinde yapılacak.

Bu yıl kategorilere eklenen yeni bir Aslan olmayacak. Öte yandan festivalin odağında bu yıl, başvuru sürecinin sadeleştirilmesi, başvuranlar tarafından daha kolay anlaşılan ve rahat gezinebildikleri bir yapıya dönmesi yer alıyor. 10 maddelik kontrol listesi, sistemde daha efektif dolaşma konusunda rehber oluyor.

Cannes Lions Ödülleri Direktörü Simon Cook, Aslanların endüstri ile beraber geliştirildiğini ve güncel değişiklikleri yansıtabilmesi için sürekli olarak gözden geçirildiğini belirtti. Bu sebeple bu yıl yeni bir Aslan olmayacağını ancak var olan ödüllere odaklanıldığını ve gelişmelerin yansıtıldığını söyledi.

2016 yılında 24 anahtar disiplinde toplam 43101 başvurunun yapıldığı Cannes Lions, 2017 yılında temsil ettiği sektöre hizmetinin tam olması amacıyla bazı alt kategorileri gözden geçirdi ve jürilerin nelere bakacağını özetleyen rehber dokümanları da buna göre değiştirdi.

Bazı alanlar değiştirildi

"Innovation Lions": Fikirlerin arkasındaki teknik gücü ödüllendirecek “Technological Craft & Development” ve prototipler veya beta seviyesindeki fikirleri değerlendirerek özellikle daha fazla start-up’ın en iyi çalışmalarını yarışmaya sokmasına yardımcı olacak “Early Stage Technology” kategorileri eklendi.

'Creative Data Lions'; yaratıcı içgörüyü daha doğru ve daha anlamlı yollarla kullanan işleri ödüllendirmek üzere ‘Data Strategy’, ‘Data-Driven Targeting’ ve ‘Use of Real-Time Data’ alt kategorileri eklendi.

'Media Lions'; bir medya kampanyasının olağanüstü medya stratejisi, planlaması ve uygulaması ile bir markanın iş sonuçlarını nasıl değiştirdiğini ödüllendirecek olan ‘Excellence in Media’  bölümü eklendi.

'Promo & Activation Lions'; kalbinde hikâye anlatmanın yer aldığı bağ kuran, sürükleyici, müşteri ile yüz yüze markanın deneyimlendiği işler için ‘Experience’ bölümü eklendi.

100 den fazla ülkeden 15.000’den fazla kişinin katıldığı Cannes Lions Festivali, markalı iletişim alanında çalışan kişilerin bağlantı kurduğu, sürekli öğrendiği ve en iyi yaratıcı çalışmaları kutladığı gerçek bir küresel buluşma alanıdır. 

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS