NATO'dan Türkiye'ye destek

NATO'dan Türkiye'ye destek

Dışişleri Bakanı Feridun Sinirlioğlu, NATO genel sekreteriyle görüştü. Diplomatik kaynaklara göre görüşmede, Türk hava sahasının Rusya Federasyonu Uçakları tarafından ihlal edilmesi de dahil, Rusya Federasyonu'nun Suriye'deki askeri mevcudiyeti konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Belçika ziyareti için Brüksel'de bulunan Dışişleri Bakanı Feridun Sinirlioğlu, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede, Türk hava sahasının Rusya Federasyonu uçakları tarafından ihlal edilmesi de dahil, Rusya Federasyonu'nun Suriye'deki askeri mevcudiyeti konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.


Rus savaş uçakları Türk hava sahasına girdi


Dışişleri Bakanlığı'nın internet sitesinde yer alan habere göre Stoltenberg, NATO'nun Türkiye'nin güvenliğine yönelik sorumluluğunu teyid ederek, son gelişmeleri görüşmek üzere bugün öğleden sonra Kuzey Atlantik Konseyi toplantısı yapılacağını vurguladı. Stoltenberg ayrıca, hava ihlallerine karşı Türkiye'ye yönelik NATO dayanışmasını da vurguladı.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS