Dizi sonrası Çernobil turlarına akın: O paylaşımlara tepki yağıyor

Ukrayna’da Çernobil nükleer felaketinin yaşandığı santralin yakınlarındaki Pripyat kentine dizi ile birlikte pek çok kişi akın etti.Bu görüntüler dünyada büyük tepki çekiyor.
Çernobil'de yaşanan felaketi anlatan 'Chernobyl' ile birlikte nükleer felaketten etkilenen Pripyat kentine turist akını yaşanıyor.
Dizi ile birlikte yüzde 40 turist artışının yaşandığı bölgede insanların sosyal medyadan yaptığı 'eğlenceli' paylaşımlar ise çoğu kişinin tepkisini çekiyor.
Turistlerin paylaşımlarından rahatsız olan dizinin yapımcısı Craig Mazin de bir paylaşımda bulunarak "Eğer burayı ziyaret edecekseniz lütfen burada bir korkunç bir trajedi yaşandığını unutmayın" diyerek tepki gösterdi.
Ancak bu açıklama da turistleri engelleyemedi.
Sosyal medyada en çok tepki çeken paylaşımlardan birisi de bölgede üstsüz ve iç çamaşırlı pozlarını çeken 'nz.nik' adlı kullanıcı oldu.
Felaketten etkilenen 'hayalet kent' Pripyat'ta iç çamaşırlı ve üstsüz poz veren Instagram kullanıcısı paylaşımları ile ilgi çekmek istedi ancak bunun yerine büyük tepki gördü.
Pek çok kişi paylaşımın altına "Bu yaptığın ölülere saygısızlık", "Orada binlerce insanın etkilendiğini, öldüğünü nasıl umursamazsın" gibi yorumlarda bulundu.
Ancak genç kadın paylaşımlarına devam etti.
Dizi ile popülerliği artan bölgede turistler 'eğlenceli' selfie çekiyor ve Instagram için kare yakalamaya çalışıyor.
Popülerliğin gün geçtikçe artması ve 'duyarsız turistlerin' bölge halkını rahatsız etmeye başladığı ifade ediliyor.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS