Donald Trump'ın ailesi: 3 evlilik, 5 çocuk, 8 torun

ABD'nin yeni seçilen başkanı Donald Trump üç kez evlendi, 5 çocuğu ve 8 torunu var. Kendisi de Queens'te 5 çocuklu geniş bir ailede büyüyen Trump'ın babasından ciddi bir miras aldığı konuşuldu. O bunu reddetti ancak aile içinde miras meselesi bir davaya bile konu oldu. Trump, kendisine dava açan ve engelli bir çocuğu bulunan yeğeninin sağlık sigortasını iptal ettirdi. İşte kardeşleri, miras tartışmaları, evlilikleri ve çocuklarıyla Donald Trump'ın hikayesi...Anne ve babası

Donald Trump, 1946'da New York'ta Queens'te Fred ve Mary çiftinin çocuğu olarak doğdu. New York'ta Bronx'ta doğan babası Fred'in şansı orta sınıf ailelere ev inşa ederek dönen Trump'ın annesi Mary ise bir İskoçya göçmeniydi.

Babasından aldığı miras

Rakibi Clinton, adaylığının başlarında, Trump'ın ilk şirketini kurarken babasından yüklü bir miras devraldığı iddia ederek, "Babasından 14 milyon dolar miras devraldı" demişti. Trump ise, "Babam bana 1975'te küçük miktarda bir borç verdi" diye yanıt vermişti.

Beş kardeşten dördüncüsüydü

Donald Trump beş çocuğun dördüncüsüydü. Kız kardeşi Elizabeth eski bir bankacı, diğer kız kardeşi Maryanne emekli bir temyiz hakimi ve erkek kardeşi Robert ise Trump'ın şirketinde yöneticiydi. Kardeşlerin içinde medyanın ilgi odağındaki Freddy ise 1981'de 43 yaşındayken alkolizm nedeniyle hayatını kaybetmişti. Kardeşinin ölümü nedeniyle Trump da tüm yaşamı boyunca alkolden kaçındı.

Babasının mirasını kardeşinden kaçırmakla suçlandı

New York Times'ta Ocak ayında yayımlanan bir makalede Donald Trump'ın, ağabeyi Freddy ve ailesiyle ilişkisine yer verilmişti. Buna göre, Trump, mirasını düzenlemesine yardım ettiği babasını ikna ederek, ağabeyi Freddy ile ailesini mirastan mahrum bırakmıştı.

Yeğeni miras davası açtı

Babası ile aynı adını taşıyan Trump'ın 1999'da ölen yeğeni Freddy, demans hastası olan dedesinin ilk düzenlemesinde babasına da mirastan pay verdiğini ancak amcası Donald Trump'ın etkisiyle mirasın paylaşımının sonradan değiştirildiğini ileri sürerek dava açmıştı. Donald Trump da bunun üzerine, engelli bir çocuğu bulunan yeğeninin yararlandığı sağlık sigortasını sonlandırmıştı.

İlk karısı Çek model Ivanka

Donald Trump 1977'de Çek model Ivana Zelnícková ile evlendi ve çiftin 3 çocuğu oldu: Donald Trump Jr., Ivanka ve Eric. Çift 1992'de boşandı.

Boşandıktan sonra da ilişkileri sürdü

Boşandığı eşi Ivana, Marla Maples ile ilişkisine rağmen konuşmalarında Donald Trump'a yardımcı olduğunu açıklamıştı. New York Post'a konuşan Ivana, "Konuşmaları öncesinde bana metinleri hakkında ne düşündüğümü soruyor. İyi bir başkan olacağını düşünüyorum. Ne düşünüyorsa onu söyleyen birisi" dedi.

En büyük oğlu onun adını taşıyor

Donald Trump'ın kendisiyle aynı adı taşıyan 38 yaşındaki oğlu Donald Trump Jr., Trump'ın şirketinde yönecilik yapıyor. Eski bir model olan Vanessa Haydon ile evli olan Donald Trump Jr.'ın Kai, Chloe, Donald, Tristan ve Spencer adında 5 çocuğu var.

Babasıyla gurur duyduğunu söyledi

Donald Jr., babasının 19 Temmuz'daki Cumhuriyetçi Partinin Ulusal Kongresinde oy kullanmış ardından yaptığı açıklamada da "Babamın delege sayımında en üst sırada çıkması hayatımda en gurur duyduğum şeylerden biri oldu" demişti.

Suriyeli mültecilerle ilgili tweet'i

Donald Trump Jr, Eylül ayında Twitter'daki bir paylaşımında Suriyeli mültecilerle ilgili, "Bir kâse bonbon şekeri olsa ve üçünün sizi öldürebileceğini söylesem, bir avuç alır mıydınız? İşte bizim Suriyeli mülteci sorunumuz" mesajı büyük tepki toplamıştı.

Kızı Ivanka Trump şirketinde yönetici
Donald Trump'ın ikinci çocuğu 35 yaşındaki Ivanka Trump da bir süre modellik yaptıktan sonra babasının şirketinde yönetici olarak çalışmaya başlamıştı. Bir emlak geliştirme uzmanı olan Jared Kushner ile evli olan Ivanka'nın da Arabella, Joseph ve Theodore adında üç çocuğu bulunuyor.
Babasını 'ayrımcılığa karşı' diye tanımlamıştı
Trump'ın adaylığının kesinleştiği Cumhuriyetçi Partinin Ulusal Kongresinde konuşan kızı Ivnaka da babasını "değerli bir yetenek" olarak nitelendirmiş ve "Gerçek bilgi ve yeteneği tanır. Renk ayrımı yapmaza ve cinsiyet konusunda nötrdür. İşe en uygun kişiyi istihdam eder" demişti.
En yakın arkadaşı Chelsea Clinton

Hillary Clinton'un kızı Chelsea Clinton ile yakın arkadaş olan Ivanka, seçime rağmen arkadaş kaldıklarını söylemişti. People'a konuşan Ivanka, "Siyaset arkadaşlığımızı etkilemedi. Gelecekte de etkileyeceğini düşünmüyorum" demişti.

Eric Trump

Trump'ın 32 yaşındaki oğlu Eric Trump da babasının şirketinde yöneticilik yapıyor. CBS kanalının prodüktörlerinden Lara Yunaska ile 2013'te evlenen Eric Trump'ın çocuğu yok. Adaylığının kesinleştiği kongrede, babasının bir defasında Oprah Winfrey'e bir gün başkan olacağını söylediğini hatırlatan Eric Trump, "İşte o gün geldi" diye konuşmuştu.

'Bedava limonata'

Ekim ayında iki etkinlikte çekilen fotoğrafı manşetlere taşınan Eric Trump, Las Vegas'taki In-N-Out'ta "parasını ödemeden" aldığı bir limonatayı içerken görüntülenmiş ve bu gazetelerde haber olmuştu. Trump'ın oğlu diğer bir fotoğrafta da "Latinler Trump'a karşı" yazılı tişört giymiş bir kadınla birlikte görüntülenmişti.

1993'te Marla Maples ile evlendi
Trump 1993'te Marla Maples ile evlendi. Söylentiye göre ilişkileri yıllar önce başlamıştı. Çiftin Tiffany adında bir kızları oldu. Trump ile 1999'da boşanan Maples, kızı Tiffany ile birlikte California'ya taşındı. Temmuz'da People'a konuşan Maples, kızı Tiffany'nin babasının adaylığıyla ilgili yaptığı konuşmadan gurur duyduğunu anlattı: "Bütün dünyanın gözlerini çevirdiği bir sahnede yürekten gelen bir konuşma yapmak hiç de kolay değil, kızımı izlerken nasıl gururlandığımı ifade edemem. Tiffany sadece 22 yaşında ve konuşması sırasında sergilediği dengeli duruşu ve kendinden emin haliyle ışığını herkesle paylaştı."
Kızı Tiffany annesinin yanında büyüdü

Donald Trump'ın Marla Maples'la evliliğinden olan 22 yaşındaki kızı Tiffany, California'da büyüdü ve Pensilvanya Üniversitesi'ni bitirdi. Kendi adını taşıyan bir mücevher dükkanının sahibi. Babası için Cumhuriyetçi Parti Kongresinde yaptığı konuşmada, "Tüm yaşamımı babama adadım ve onu tüm kalbimle seviyorum" dedi.

Kızı Tiffany annesinin yanında büyüdü

Donald Trump'ın Marla Maples'la evliliğinden olan 22 yaşındaki kızı Tiffany, California'da büyüdü ve Pensilvanya Üniversitesi'ni bitirdi. Kendi adını taşıyan bir mücevher dükkanının sahibi. Babası için Cumhuriyetçi Parti Kongresinde yaptığı konuşmada, "Tüm yaşamımı babama adadım ve onu tüm kalbimle seviyorum" dedi.

2005'te Sloven model Melania ile evlendi
Donald Trump 2005'te Slovenya doğumlu model Melania Knauss ile evlendi, çiftin Barron adlı oğulları 2006'da doğdu. Kocasıyla ilgili yaptığı konuşmanın Michelle Obama'nın 2008'de Demokrat Parti Kongresinde yaptığı konuşmanın aynısı olması tartışma konusu oldu. Ancak Melania Trump, "Küçük düşünmeye, küçük sonuçlara yer yok. Donald her şeyi halleder" dediği konuşmanın Obama'nın konuşması olmadığını söyledi.
'Evde iki erkek çocuğum var'
Donald Trump'ın "Access Hollywood" adlı TV şovu sırasında kadınları aşağıladığı ses kaydının kamuoyuna yansımasının ardından CNN'den Anderson Cooper'a konuşan eşi Melania Trump, kocasını Billy Bush'un bunu yapmaya "teşvik ettiğini" söyledi ve bu sözleriyle yeniden gündem oldu. Melania Trump aynı söyleşide, "Bazen evde iki erkek çocuğum var, genç bir oğlum ve kocam" dedi.
En küçük oğlu Barron
Donald Trump'ın en küçük çocuğu Barron Trump 10 yaşında. Hatta Trump, rakibiyle karşı karşıya geldiği ilk canlı yayında siber güvenlink konusunu konuşurken küçük oğlunu anmıştı: "Barron'ın bilgisayarlarla arası çok iyi, inanılmaz."
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS