Dünyanın en güçlü kadını Merkel oldu

Dünyanın en güçlü kadını Merkel oldu

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Forbes dergisi tarafından bir kez daha dünyanın en güçlü kadını seçildi. Merkel son 12 yıl içerisinde, dünyanın en güçlü kadınları sıralamasında on kez ilk 10 arasında yer alırken, son 5 yıldır üst üste beşinci kez listenin en üst sırasına yerleşmeyi başardı.

Listede Merkelin ardından, ABD Dışişleri eski Bakanı ve Demokrat Parti Başkan adaylarından Hillary Clinton listenin ikinci sırasında yer aldı. Stern Onlineın bildirdiğine göre, dünyanın en güçlü kadınları sıralamasında Bill Gates'in eşi Melinda Gates üçüncü, ABD Merkez Bankası Başkanı Janet Yellen dördüncü, Otomobil devi General Motorsun Başkanı Mary Barra beşinci, Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Christine Lagarde altıncı,  Brezilya Devlet Başkanı Dilma Rousseff yedinci oldu.


Listede sekizinci sırada Facebook yöneticisi Sheryl Sandberg, dokuzuncu sırada YouTube yöneticisi Susan Wojcicki ve onuncu sırada ise ABD First Ladysi Michelle Obama yer aldı.


Forbes'un Dünyanın En Güçlü 100 Kadını listesindeki tek Türk yine Güler Sabancı oldu. Sabancı listeye 70.sıradan girdi. Güler Sabancı geçen yıl 60.sırada yer almıştı.


CHP'li Haluk Koç, oy oranlarını açıkladı


Aydınlardan hükümete 'Acil Çağrı'


Rakka'da 140 IŞİD militanı öldürüldü!

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS