Düşes Meghan kraliyete gözyaşları içinde veda etti

İngiltere'de Sussex Dükü Prens Harry ve eşi Düşes Meghan Markle, geçtiğimiz aylarda kraliyet ailesindeki 'üst düzey' görevlerini bıraktıklarını açıklamıştı. Resmi olarak baharda ayrılacaklarını açıklayan çift, kraliyet üyesi olarak son resmi etkinliklerine geçtiğimiz gün katıldı. Prens Harry son işlerini tamamlamak için bir süre daha İngiltere'de kaldı, Markle ise gözyaşları içinde ülkeden ayrıldı.İngiltere'de Sussex Dükü Prens Harry ve eşi Düşes Meghan Markle, daha özgür olmak ve ekonomik olarak bağımsız olabilmek için kraliyetteki 'üst düzey' görevlerini bırakacaklarını açıklamıştı.

Kraliçe II. Elizabeth, torunu ve ailesinin bu kararını onayladığını duyurmuş ve ardından çift Kanada'ya gitmişti.

Resmi olarak 31 Mart 2020'de ayrılacaklarını açıklayan çift, geçtiğimiz gün kraliyet üyesi olarak son resmi etkinlikleri olan Commonwealth Day (İngiliz Milletler Topluluğu Günü) töreninde kilisede bir araya gelmişti.

Törende Prens William ve eşi Kate'in Prens Harry ve Markle'a soğuk tavırları dikkatlerden kaçmamıştı.

Bu gelişmelerin gölgesinde çift son resmi etkinliklerini de gerçekleştirdi.

Etkinlik sonrası Prens Harry bir süre daha işlerini tamamlamak için İngiltere'de kalma kararı aldı ancak Markle hızlıca Kanada'ya, 10 aylık bebekleri Archie'nin yanına döndü.

Kraliyetten uzaklaşmak isteyen ve ayrılık kararında en büyük rol sahibi olduğu belirtilen Markle'ın vedasının ise hüzünlü olduğu ortaya çıktı.

Markle'ın son resmi etkinliğinde de yer alan The Telegraph'tan Bryony Gordon, düşesin İngiltere'den Kanada'ya dönerken oldukça duygusal olduğunu ve kendi kraliyet ekibi ile vedalaşırken gözyaşlarını tutamadığını aktardı.

Gordon izlenimlerini "Bu noktaya geldiği için, bu işi yürütemedikleri için ve masalsı bir düğünden iki yıl sonra, İngiliz kraliyet ailesine katılan ilk siyahi olmasının ardından yürütemeyip ayrılmak zorunda kalması yüzünden üzüntü duyuyordu" diyerek aktardı.

Düşese yakın kaynaklar ise Meghan Markle'ın kraliyet üyesine katıldığı için gurur duyduğunu sadece bunlara hazırlıklı olmadığını düşündüğünü söyledi.

Çiftin Mart sonu kraliyetteki üst düzey görevlerinden ayrılmasının ardından; işlerine ve derneklerine işlerine odaklanmaları, sosyal medyanın gücü ile birlikte farkındalık yaratmayı amaçladıkları ifade ediliyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS