hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Elon Musk, Twitter’ı bir yıl daha yönetip görevi devredecek

  Elon Musk, Twitter’ı bir yıl daha yönetip görevi devredecek
  expand

  Twitter’ın sahibi Elon Musk, yeni satın aldığı şirkette işleri yoluna koyup yeni bir genel müdüre devretmeden neredeyse bir yıl yönetimin başında kalacağını bildirdi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Dubai'de düzenlenen “Dünya Hükümeti Zirvesi”'ne video konferans aracılığıyla katılan Musk, Twitter'ı önce istikrarlı, mali açıdan sağlıklı görmek istediğini vurguladı.

  Tesla ve SpaceX şirketlerinin de sahibi 51 yaşındaki Musk, “Şirketteki organizasyonu istikrara kavuşturmam ve finansal olarak sağlıklı bir yerde olduğundan ve ürün yol haritasının açıkça ortaya konduğundan emin olmam gerekiyor. Şirketi yönetecek başka birini bulmak için bu yılın sonuna doğru iyi bir zamanlama olduğunu tahmin ediyorum, bence bu yılın sonunda şirket istikrarlı bir duruma kavuşacak" dedi.

  Musk’ın son dönemde Twitter ile daha fazla ilgilenmesi Tesla yatırımcılarını tepkisini çekmişti.

  Euronews Türkçe'deki habere göre konuşmasında Tesla ve SpaceX’in performansına da değinen Musk, iki şirketin de mali açıdan eskisine oranla daha iyi olduğunu savundu.

  Musk, “SpaceX, orada daha az zaman geçirsem bile çok ilerleme kaydedebiliyor. Tesla’nın şimdi birkaç yıl öncesine göre daha az başında kalmam yetebiliyor. Tesla, artık zor zamanları aştı” ifadesini kullandı.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow