Son Dakika

Fransa'daki Türklere uyarı

Fransa'daki Türklere uyarı

Fransa'daki Türklere uyarı

Paris'teki terör saldırılarının ardından, Türkiye'nin Paris Başkonsolosluğu, Fransa'da yaşayan Türklere "Sakin ve dikkatli olun, mecbur olmadıkça toplu alanlara gitmeyin" uyarısında bulundu. Türkiye'nin Paris Büyükelçisi Hakkı Akil, Fransa'daki saldırılarda ölen ya da yaralanan olmadığını söyledi.

Fotoğraflarla Fransa'da terör gecesi

Türkiye'nin Paris Başkonsolosluğu Paris'te yaşanan kanlı terör saldırıları sonrası uyarıda bulundu.

Başkonsolosluğun Twitter'daki hesabından, "Fransız güvenlik makamları tarafından Paris (İle-de-France) bölgesinde bulunanların mecbur kalmadıkça evlerinden çıkmamaları, kamuya açık işletmelerde, alanlarda bulunanların güvenlik tedbirlerini artırmaları ve açık mahalde gerçekleştirilen her türlü etkinliğin sona erdirilmesi uyarısı yapılmıştır. Paris'teki vatandaşlarımızdan sakin ve dikkatli olmalarını, mecbur olmadıkça toplu alanlara gitmemelerini önemle rica ediyoruz" uyarısında bulunuldu.

Paris Büyükelçisi CNN TÜRK'e konuştu

Türkiye'nin Paris Büyükelçisi Hakkı Akil, Fransa'daki saldırılarda ölen ya da yaralanan olmadığını söyledi. Fransa'da yaşayan Türklere, Türkiye'nin Paris Başkonsolosluğu'ndan ise "Sakin ve dikkatli olun, mecbur olmadıkça toplu alanlara gitmeyin" uyarısı yapıldı. Büyükelçi Hakkı Akil ise Fransa'nın geçici olarak Schengen uygulamasına son verdiği için yoğunluk yaşanabildiğini ifade etti. Büyükelçi Akil Türkiye'ye gelecek vatandaşların havalimanlarına erken gitmesi gerektiğini söyledi.