Haitili şarkıcı Mikaben, konser sırasında hayatını kaybetti

Haitili şarkıcı Mikaben, konser sırasında hayatını kaybetti

Haitili şarkıcı Mikaben, konser sırasında hayatını kaybetti

Gerçek adı Michael Benjamin olan ancak daha çok sahne adı Mikaben ile bilinen Haitili müzisyen, Fransa'da konser sırasında fenalaşarak dinleyicilerin önünde yere yığıldı. Acil servis ekiplerinin müdahalelerine rağmen kurtarılamayan ünlü isim, sahnede hayatını kaybetti. O anlar, anbean kameralara yansıyarak, sosyal medyada paylaşıldı. Acı olayın ardından Haiti Başbakanı ve konserin yapıldığı Accor Arena'dan peş peşe açıklamalar gelirken; şarkıcının hamile eşi de Instagram hesabından bir paylaşım yaptı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Sahne adı Mikaben ile tanınan sevilen 41 yaşındaki Haitili şarkıcı Michael Benjamin, hafta sonu Paris'te grubu Carimi ile sahne alırken, 20 binden fazla kişinin sığabileceği Accor Arena'da aniden fenalaşıp seyircilerin önünde yere yığılmasının ardından hayatını kaybetti.

E! News'un aktardığına göre; Mikaben, yere yığılmadan önce sahneden ayrılmak için aniden konseri durdurdu. Ünlü ismin hayranları, o anları videoya kaydederek sosyal medyadan paylaştı. Dinleyicilerden konser alanını terk etmeleri istenirken, tıp uzmanları şarkıcıya kalp masajı yaptı.

İşe yaramayan tıbbi müdahalenin ardından, şarkıcının ölüm nedeni belirlenemeden yaşama veda ettiği açıklandı. Ancak The Guardian'a göre, kalp krizi geçirmiş olabilir.

"MÜZİK CAMİASINA BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUM"

Milliyet'te yer alan habere göre Haiti Başbakanı Ariel Henry, Cumartesi günü Twitter'da Mikaben'in ölüm haberini şu ifadelerle doğruladı:

Genç ve çok yetenekli sanatçı Michael Benjamin 'Mikaben'in ani ölüm haberiyle yıkıldım. Haiti müziğinin harika bir örneğiydi. Ülkemiz güzel bir ruhu kaybetti. Ailesine, arkadaşlarına ve tüm müzik camiasına başsağlığı diliyorum.

Mikaben'in sahne aldığı mekan olan Accor Arena ise yaşananların ertesi günü resmi Twitter hesaplarından; "Şarkıcı Michael Benjamin, sahne adıyla Mikaben, grubu Carimi'nin konseri sırasında sahnede geçirdiği rahatsızlık sonucu acil servis ekiplerinin tüm müdahalesine rağmen hayatını kaybetti. Accor Arena ekibi olarak, bu acılı süreçte tüm desteğimizi sanatçının ailesine ve sevdiklerine gönderiyoruz. Kalbimiz aynı zamanda Mikabel'in prodüktörü Claude Cyndecki ve bu ani ölüm karşısında şoke olan hayranlarıyla da birlikte" diye yazdı.

"KONSERİN SONU"

New York Post'ta yer alan habere göre; Mikaben'in sahnede yere yığılmasından hemen sonra, grubun diğer şarkıcısı Mickael Guirand'ın seyircilerden herkesin gitmesini istediği bildirildi. Miami Herald'a göre Guirand; "Konserin sonu. Burayı acilen boşaltmalıyız. Durum çok karmaşık. Mikaben için dualarınıza ihtiyacımız var" dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Müzisyen Wyclef Jean de Miami Herald'a meslektaşının ölümünün 'şoke edici olduğunu' söyledi ve; "Tek hatırladığım gülümsemesiydi. Michael, neslimizin en etkili ve ilham verici genç sanatçılarından biriydi" diye ekledi.

"DİĞER YARIMI KAYBETTİM"

Mikaben'in eşi Vanessa Benjamin ise şarkıcının ölümünden kısa bir süre sonra hayranlarına duaları için teşekkür ederek; "Lütfen beni aramayı bırakın. Konuşacak durumda değilim, diğer yarımı kaybettim" ifadelerini kullandı. 2020 yılında Mikaben ile evlenen Vanessa, şimdilerde üçüncü çocuğuna hamile.

Ünlü müzisyen Lionel Benjamin'in oğlu olan Mikaben, 2010'da Haiti'de gerçekleşen depreminin ardından yayınladığı Ayti Se adlı şarkısıyla toplum üzerinde büyük bir etki yaratmıştı.

Araç galerisinin otoparkına uçak düştü

Araç galerisinin otoparkına uçak düştü